≫

Jel znate šta je to fudbal? Pa, to kad Liverpul gubi do 87. minuta sa 1:0, a onda pobedi sa 1:2

Redsi su za sedam minuta preokrenuli rezultat i slavili u Birmingemu

• 7
Aston Vila - Liverpul Foto: Ap/Tanjug

Fudbaleri Liverpula uspeli su da se izvuku iz bezizlazne situacije, ali to je scenario koji samo fudbal može da priredi. Gubili su sa 1:0 do 87. minuta i bili pred porazom, a onda su uspeli da daju dva gola i pobede Aston Vilu sa 2:1.

Tako su sačuvali šest bodova prednosti pred derbi sa Sitijem sledeće nedelje, koji je takođe posle preokreta pobedio Sautempton sa 2:1

Ipak, da krenemo redom. Trezige je doveo Aston Vilu u vođstvo već u 21. minutu, a nakon toga igralo se veoma intenzivno na obe strane terena.

Liverpul je pokušavao da probije bedem Vile, ali bezuspešno. Redsi su imali 74 odsto poseda lopte i kontrolisali su utakmicu sve vreme, dok su domaći šansu vrebali iz kontre.

Tek u 87. minutu usledio je napad sa desne strane i odličan centaršut Manea koji je Robertson glavom pretvorio u gol.

Redsi su imali remi u rukama, ali nisu hteli da se pomire s tim. Sudija je odredio nadoknadu vremena od 5 minuta, i baš se igrao 94. kada je usledio korner za Liverpul.

Ubacio je Trent Aleksander Arnold, a Sadio Mane se odlično snašao i samo glavom sproveo loptu u mrežu za pobedu.

Građani su, poput Liverpula, imali velikih problema sa ekipom iz donjeg dela tabele i na poluvremenu imali zaostatak, ali su, za razliku od velikog rivala, na kraju uspeli da upišu tri boda nešto ranije.

Najzaslužniji za to bio je desni bek Kajl Voker, koji je zabeležio asistenciju i gol.

Sautempton je poveo u 13. minutu golom Vard-Prousa, posle velike greške golmana Edersona, i u nastavku meča se branio fantastično.

Siti je dominirao u posedu, imao preko 70 odsto vremena loptu u svojim nogama, ali su do pogotka Aguera njegovi pokušaji uglavnom završavali van okvira gola Svetaca.

U 70. minutu. Kevin de Brujne je poslao loptu na desnu stranu, odakle je Kajl Voker oštro centrirao na peterac odakle je Aguero zatresao mrežu.

Nastavili su Građani sa konstantnim napadima ka golu gostiju, a do odlučujućeg pogotka stigli su u 86. minutu.