Uzalud smo se nadali, Ronaldo i Besedin zapečatili sudbinu Srbije, ali ima i taj baraž...

Autor: Darko Mitrović
nedelja 17.11.2019.
16:56
Izvor: Sportske.net

Ništa od plasmana ''Orlova'' na Evropsko prvenstvo, iako je ta nada trajala do posldnjih minuta.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

Povezane vesti

Reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira na Evropsko prvenstvo kroz kvalifikacionu Grupu B, pošto je na kraju zauzela treće mesto, iza Ukrajine i Portugala.

''Orlovi'' su u poslednjem kolu danas remizirali sa Ukrajinom na ''Marakani'', bilo je 2:2, dok je u isto vreme, Portugal po teškom terenu u Luksemburgu savladao domaćina sa 2:0.

Ipak, našem nacionalnom timu ostaje još nada da kroz martovski baraž stigne do završnog turnira.

Početak je bio kakav smo mogli da poželimo, već u devetom minutu meča Srbija je povela, uz u to vreme 0:0 u Luksemburgu, što su bili rezultati koji su naš tim vodili na Evropsko prvenstvo.

Sve je počelo od Radonjića, koji je sa desne strane uspeo da pravovremeno proigra Dušana Tadića u kaznenom prostoru, naša ''desetka'' odmah šutira, lopta pogađa u ruku Matvijenka i sudija je pokazao na belu tačku.

Upravo je Tadić i izveo jedanaesterac, to je učinio precizno i Pjatov je bio nemoćan - 1:0 za Srbiju.

Potom je usledio period igre kada su Ukrajinci postajali sve opasniji. U 19. minutu Jarmolenko je pripretio iskosa sa desne strane, ali je Rajković bio siguran.

To je bila najava onoga što je usledilo četiri minuta kasnije, kada je Jaremčuk probio našu odbranu, pokušao je onda da obiđe golmana Rajkovića, koji mu se baca u noge, lopta se na kraju odbija do Jarmolenka koji pogađa desnu stativu nebranjenog gola. Imali smo dosta sreće u toj situaciji.

Nova opasnost na drugoj strani viđena je u 28. minutu kada je Ljajić oštro šutirao sa dvadesetak metara, ali lopta završava tik pored stative.

I onda, 33. minut, Ukrajina je izjednačila.

Golu je prethodila konfuzna reakcija naše odbrane ispred kaznenog prostora kada nismo uspeli da izbijemo loptu napred. Osvojili su je Ukrajinci, Cinankov na kraju odlično centrira sa desne strane, a Jaremčuk pored naših štopera glavom zahvata loptu i pogađa desni ugao Rajkovićevog gola - 1:1.

Tim rezultatom je i završeno prvo poluvreme, a koji minut ranije stigla je vest iz Luksemburga da Portugalci vode golom Bruna Fernandeša, što nas je dodatno udaljilo od plasmana na EP.

Ipak, drugo poluvreme počelo je boljim vestima i novom nadom za ''Orlove''.

Igrao se 56. minut meča, Tadić je sa ivice kaznenog prostora sa desne strane uspeo da pronađe Mitrovića na drugoj stativi, a naš najbolji strelac iz peterca uspeva da prevari Pjatova, šutem u suprotni ugao - 2:1.

Bio je to njegov 34. gol za reprezentaciju, a mogao je u 73. minutu da postigne još jedan, kada ga je Tadić opet lepo pronašao, ali ovoga puta Pjatov je izašao kao pobednik.

Nadali smo se do kraja da će i Luksemburg uspeti da izjednači protiv Portugala, ali umesto toga, Kristijano Ronaldo u 86. minutu svojim golom rešava sve dileme i postavlja konačnih 2:0 za Portugalce.

Da sve bude još lošije po nas, potrudili su se Ukrajinci u poslednjim sekundama meča, kada su, posle još jedne konfuzne reakcije naše odbrane, stigli do izjednačenja preko Besedina - 2:2.