U derbiju kola u Premijer ligi Mančester junajted savladao Totenhem s 2:1, a u derbiju Liverpula “redsi” Everton s 5:2.

Portugalski stručnjak Žoze Murinjo se vratio na Old Traford kao Totenhemov trener. Mančester junajted mu je poželeo dobrodošlicu u hodnicima stadiona, ali na terenu nije imao milosti. Naneo je bivšem treneru prvi poraz u četiri utakmice na klupi “pevaca”.

Pobedio je s 2:1. Oba gola dao je napadač Markus Rašford, prvi u 6. minutu reskim udarcem u golmanov ugao, a drugi u 49. iz penala, koji je nad njim opravdano i dosuđen. U prvom poluvremenu pogodio je i prečku.

Gol za Totenhem bio je delo Dele Alija u 39. minutu. Zaista delo jer je pre egzekucije maestralno prevario dvojicu Junajtedovih igrača.

Liverpul ne samo da je jedini bez poraza od početka šampionata već za poraz ne zna u 32 ligaške utakmice uzastopno (27 pobeda, pet remija), što mu je klupski rekord. Prethodni s 31 mečom bio je od maja 1987. do marta 1988. “Redsi” su poslednji put izgubili 3. januara ove godine kao gosti Mančester sitija s 2:1.

Njihov trener Nemac Jirgen Klop je postigao 100. pobedu u Premijer ligi i to u 159 utakmica. Manje je bilo potrebno samo Murnju – 142 meča.

Liverpul je gradskom rivalu poslednji put dao pet golova 1982, a na Enfildu prvi put posle 1965. Oba puta je bilo 5:0.

Petnaesto kolo Premijer lige

Mančester junajted – Totenhem 2:1 (Rašford u 6. i iz penala u 49 – Dele Ali u 39)

Čelzi – Aston Vila 2:1 (Abraham u 23, Maunt u 49 – Trezege u 41)

Lester – Votford 2:0 (Vardi iz penala u 55, Medison u 90)

Sautempton – Norič 2:1 (Ings u 22, Bertrand u 43 – Puki u 66)

Vulverhempton – Vest Hem 2:0 (Dendonker u 23, Kutrone u 86)

Liverpul – Everton 5:2 (Origi u 6. i 41, Šaćiri u 17. Mane u 45, Vajnaldum u 90 – Kin u 21, Rišarlison u 45+3)

Utorak

Kristal palas – Bornmut 1:0 (Šlup u 76)

Barnli – Mančester siti 1:4 (Brejdi u 89 – Gabrijel Žezus u 24. i 50, Rodri u 68, Marez u 87)