0
Evropske lige

PREMIJER LIGA: Prvi poraz Murinja i to na ‘Old Trafordu’, ‘lisice’ u seriji, Ejbraham oporavio Čelsi (VIDEO)

Objavljeno: 04.12.19 u 22:35

U vanrednom 15. kolu Premijer lige Mančester junajted je na ‘Old Trfordu’ pobedio Totenhem 2:1 (1:1), što je bio prvi poraz Žozea Murnija na klupi Hotspura.

Čudna je ekipa taj Mančester junajted. U stanju su da ne pobede Aston Vilu na svom terenu, a onda samo par dana kasnije zaustave i pobede Totenhem. ‘Crveni đavoli’ poveli su već u 6. minutu, kontranapad je povukao Lingard, izgubio je loptu na ivici šesnaesterca, ipak ona je došla do Rašforda koji je pokušao sa distance i uz lošu rekaciju Gazanige pogodio – 1:0.

Rašford je do drugog gola mogao samo par minuta kasnije kada je šutirao tik pored gola. U 23. minutu šut je oprobao i mladi Grinvud. Samo dva minuta kasnije zatresla se prečka, Rašford je opalio sa distance, Gazaniga zakačio loptu, a ona završila na prečki. Engleski reprezentativac je mogao do gola i u 27. minutu, ali je Gazaniga opet izašao kao pobednik.

Kada se promaše šanse stiže kazna, to je danas najbolje osetio Partizan, ali i njegov rival iz grupne faze Lige Evrope Mančester junajted. Totenhem je u 39. minutu izjednačio, Vertongen je centrirao sa levog boka, Lukasov šut je odbranio De Hea, lopta se odbila do Alija koji se sjajno snašao i pogodio – 1:1.

Drugo poluvreme je bila suprotnost u odnosu na prvo. Bez prilika i velikih šansi. Ipak, jedna dovoljna da Mančester junajted trijumfuje. Sisoko je skrivio penal, a Rašford je drugim golom naneo prvi poraz svom bivšem treneru Žozeu Murinju – 2:1.

Čelsi je odigrao tri utakmie bez pobede, a danas je pala Aston Vila sa povratkom mladog napadača Ejbrahama u tim. Igrao se 24. minut kada je Džejms centrirao, a mladi engleski reprezentativac trzno glavom i pogodio – 1:0. ‘Vilenjaci’ su uspeli da izjednače u 41. minutu kada je Elmohamadi centrirao, a Trezege pogodio za – 1:1. Čelsi je do pobede stigao u 48. minutu kada je Džejms centrirao, Ejbraham spustio loptu za Manuta, a ovaj pogodio 2:1.

Lester nastavlja poteru za Liverpulom. ‘Lisice’ su na svom terenu savladale Votford 2:0. ‘Stršljenove’ je načeo Vardi iz penala, a ‘zakucao’ Medison u 95. minutu.