Crveno je boja Mančestera: Junajted lako preko Sitija na Etihadu

Beta

07. 12. 2019. u 20:44

Црвено је боја Манчестера: Јунајтед лако преко Ситија на Етихаду

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su večeras na gostovanju gradskog rivala Mančester siti sa 2:1 u derbiju 16. kola engleske Premijer lige.

Ekipa Ole Gunara Solskjera do trijumfa je došla praktično već posle prvog poluvremena, pošto je u prvih 45 minuta nadigrala gradskog rivala.

Vodeći gol za Junajted postigao je Markus Rašford u 23. minutu iz jedanaesterca i to pošto je prethodno bio fauliran u šesnaestercu rivala.

Samo šest minuta kasnije prednost Junajteda duplirao je Antoan Marsijal i to nakon asistencije Danijela Džejmsa.

Do poluvremena nije bilo previše uzbuđenja, da bi u drugom delu Siti imao potpunu kontrolu, a Junajted je svoju priliku čekao iz kontri.

Inicijativa Sitija delimično se isplatila pošto je Nikolas Otamendi u 85. minutu posle kornera uspeo da ublaži poraz svog tima.

Imao je Rijad Marez samo minut kasnije odličnu priliku da donese izjednačenje, ali je David de Hea odlično reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Junajted je peti sa 24 boda, osam manje od trećeplasiranog Sitija.