Lester
AP Rui Vieira
Lester

Lester, Foto: AP Rui Vieira

"Lisice" su pobedom u Birmingemu stigle do 12. prvenstvene pobede i tako se učvrstile na drugom mestu sa 38 bodova, šest više od Mančester sitija koji je poražen juče u gradskom derbiju od Junajteda (2:1).

Lester je sa stoprocentnim učinkom u prethodnih osam susreta postigao uspeh koji nije uspela nijedna generacija kluba u pbogatoj istoriji.

Slavlje koje je izabranike Brendona Rodžersa uvelo u istoriju kluba najavio je Džejms Vardi u 20. minutu, a asistirao mu je Ihenačo.

Upravo Ihenačo je u 41. minutu na dodavanje Medisona udvostručio prednost, a neposredno pred odlazak na odmor, u drugom minutu nadoknade, Griliš je vratio nadu domaćinu.

Ipak, strepnje gostujućih navijača kratko su trajale, a otklonio ih je Evans u 49. minutu, da bi Vardi, drugim golom na utakmici, u 75. minutu stavio tačku na ovaj susret.

U ostaliim susretima Njukasl je savladao Sautempton posle preokreta (2:1), a isti scenario viđen je i u Noriču gde je Šefild odneo ceo plen pobedivši 2:1.

U poslednjem susretu dana Brajton i Vulvsi su osvojili po bod (2:2).