Katastrofa u Menhengladbahu, Borusija glupo ispala od Bašakšehira! Roma ispustila prvo mesto (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | čet. 12.12.19. | 23:09

Braga ispred Vulverhemptona

Šokantan rasplet u grupi J u Ligi Evrope. Borusija Menhegladbah je na šokantan način poražena 1:2 u 90. minutu od Bašakšehira, pa dalje ide turski tim. I to kao prvoplasirani! Uz Romu koja je kod kuće igrala samo 2:2 protiv austrijskog Volfzbergera, ali je tim bodom obezbedila plasman dalje.

Crna noć za Borusiju koja igra sjajno ove sezone u Bundesligi. I bila je na pragu plasman u nokaut fazu Lige Evrope. Bio joj je potreban samo bod na svom terenu protiv Bašakšehira kojem je samo pobeda igrala.

Izabrane vesti

Odlično je Rozeov tim počeo meč, držao kontroli u poveo posle pola sata igre golom mladog Markusa Tirama koji je pažljivo ispratio akciju i asistenciju Lajnera. Sve je išlo po planu.

A onda praktično niotkuda je Bašakšehir izjednačio. Tačnije, golman Jan Zomer je častio Turke golom i izjednačenjem u 44. minutu. Na šut Irfana sa 30 metara koji je išao pravo u njega, Zomer je očajno reagovao i ispustio loptu u mrežu.

Kako je meč odmicao u drugom poluvremenu, tako je Borusija sve više prepuštala lopti i teren gostima iz Turske. Patrik Herman je propustio šansu utakmice u 60. minutu i skupo koštao domaćina. U poslednjih pola sata igre je Bašakšehir krenuo svim silama u napad. Upao je Demba Ba umesto Aleksića i počela je panika u redovima domaćih. Francuz Kriveli je propustio dve sjajne šanse, Plea je imao šansu da sve reši, a onda je počelo bunarenje gostiju. Iz jednog takvog prekida, Borusija se slabo odbranila, Turci su dobili šansu za popravni, Demba Ba je skočio i zakačio loptu taman toliko da padne na nogu Kriveliju na petercu. A najbolji strelac Bašakšehira nije propustio takvu priliku i doneo je turskom timu pobedu i plasman u šesnaestinu finala Lige Evrope.

Romi je bod kod kuće nad otpisanim Volfzbergerom garantovao prolaz, ali je na kraju pobedom mogla da osvoji prvo mesto i bolji status na žrebu kao nosilac. Prvih 20 minuta meča su bili baš vatreni. Džeko je iznudio penal koji je Peroti pretvorio u gol, ali je Florenci autogolom u 10. minutu vratio stvari na početak. Ipak, u 19. minutu je posle sjajne lopte Dijavare, Peroti vratio asistenciju Džeku i Roma je opet povela.

Vučica je na poluvremenu znala da Menš ne vodi pa je mogla da pojuri pobedu koja joj garantuje prvo mesto. Međutim, Austrijanci su bolje otvorili drugo poluvreme, pogodili prečku, a onda je Vajsman krunisao golom dobru kontru.

Napala je Roma do kraja, stvorila nekoliko šansi, a najbolju je propustio Džeko u 90. minutu. Vučica će morati među nenosioce. Ali, makar je prošla...

U grupi K su Braga i Vulverhempton već ranije obezbedili prolaz, a večeras su se borili za prvo mesto. Braga ga je osvojila pobedom od 4:2 nad Slovanom u gostima, pa Vulverhemptonu nije pomoglo ni demoliranje Bešiktaša (4:1).

Dva puta je Slovan vodio protiv Brage uz gol i asistencija Andraža Šporara, ali su dva puta Portugalci stizali i na kraju prestigli prednost Slovaka. Prvo je izjednačio štoper Rui Fonte, potom je lep gol dala velika nada portugalskog i evropskog fudbala Trinkao, da bi autogol Božikova i pogodak Paulinja u nadoknadi vremena doneli pobedu Bragi.

Vulvsi su pregazili očajni Bešiktaš uz šou Dijoga Žote u drugom poluvremenu. Portugalac je postigao het-trik od 58. do 69. minuta, a negde između se uglavio pogodak glavom Dendonkera. Vulvsi će za mnoge biti nagazna mina iz drugog šešira.