Revanš sa kamatom: Rukometaši Srbije deklasirali Egipat

S. K.

29. 12. 2019. u 20:26

Реванш са каматом: Рукометаши Србије декласирали Египат

Rukometaši Srbije Foto: RSS

Revanš sa kamatom. Rukometaši Srbije su u Nišu protiv Egipćana igrali mnogo bolje nego u Beogradu (27:28) i osmu selekciju sveta "oduvali" sa 29:17 (13:9). Naše 1. januara očekuje put u Francusku, gde će od 3. do 5. igrati na turniru Zlatne lige sa domaćinom, Danskom i Norveškom. Potom, 9. januara u Gracu protiv Belorusije startuju na Evropskom prvenstvu.

"Orlovi" su dominirali od početka, odmah su stekli 5:2, a Egipćani su ozbiljnije pripretili u 17. minutu, kada su se primakli na 6:5. Naši su uspeli da do poluvremena uvećaju prednost na plus četiri. U nastavku su se gosti držali do 33. minuta (13:11), da bi naši serijom 6:1 u 40. stekli nedostižnih 19:12. Do kraja meča na terenu je igrala samo jedna selekcija.

Selektor Nenad Peruničić šansu je pružio svim igračima, debitovali su mladi golmani Dimitrije Jelić i Andrej Trnavac, koji su zamenili fenomenalnog Vladimira Cuparu.

DVORANA: SC "Čair" u Nišu. Gledalaca: 2.000. Sudije: Boričić i Marković (Srbija).

SRBIJA: Trnavac (4 odbrane), Grozdanić, Vujić 2, Stanković, Crnoglavac 4, Đukić, Jelić (jedna odbrana i sedmerac), Pešić 1, Radivojević 6 (1), N. Ilić 3, V. Ilić 2, Nikolić 3, Kukić 1, Kolaković 2, Milić, Sretenović 1, Mošić 4, Obradović, Cupara (12 odbrana i sedmerac).

EGIPAT: Elvakil, Moamen, Zein 4(1), J. Eldera 2, Hasan 4, Hairi, Hešam 1, S. Eldera 1, Elahmar, Jahia 2, Jousri, Sanad, Elmasri, Ahmed 1, Navar, Mohamad 1, Valid, Mamdu, Ali (jedna odbrana), Hendavi (dve odbrane).