0
Evroliga

EVROLIGA: Lučić odličan, Bajern ipak poražen! Marinković ‘sipao’ 20 poena u porazu Valensije!

Objavljeno: 10.01.20 u 23:29

Završeno je 18. kolo Evrolige, a sve ide od ruke Crvenoj zvezdi, koja je sa devet pobeda zauzela osmo mesto.

Valensija je dočekala Olimpijakos, a domaći sastav poražen je 91:93, a već u prvoj deonici bilo je jasno da će meč ući u egal. Na poluvreme Pirejci su imali prednost od tri poena, koja je do kraja treće deonice narasla na sedam. Domaći tim ubacio je u ‘petu’ u poslednjoj četvrtini, ali je bilo kasno za preokret.

San Emeterio je bio najefikasniji u Valensiji sa 23 poena, Vanja Marinković je dodao 20 poena. Nikola Milutinov je za goste proveo na terenu 14 minuta bez koševa. Printezis je ubacio 18, a Papanikolau 16.

CSKA je slavio u Minhenu protiv nemačkog Bajerna 77:84. Dobili su prvi kvartal sa osam poena i ostavili su rivala na samo 10 poena.

U drugoj deonici su nastavili sa dobrom igrom, pa su na veliki odmor otišli sa viškom od 16 poena.Ipak, probudio se Bajern u trećem kvartalu, dobijaju taj period igre sa 27:18 i u poslednjih 10 minuta ulaze sa minusom od sedam poena.

Pokušali su Bavarci da se vraete u meč u trećoj deonici, ali je CSKA odbio njihove nalete u završnici deonice. Uspeli su gosti da zadrže višak i da slave, te je tako Bajern doživeo i četvrti vezani poraz.

Majk Džejms je predvodio goste do pobede sa 24 poena, pratio ga je Hilijard sa 20 poena, dok je 12 uz osam skokova dodao Hajns. Kod Bajerna dabl-dabl je upisao nekadašnji NBA as Greg Monro sa 20 poena i 10 skokova, pratili su ga odlični Lučić sa 17 poena, toliko je dodao i Huestis, dok je 12 ubacio Koponen.