Tragedija, Francuska ispala sa Evropskog prvenstva! Slovenci slave najboljeg srpskog trenera

Vreme čitanja: 2min | ned. 12.01.20. | 20:13

Norvežani savladali Trikolore (28:26), a Slovenija Švedsku rezultatom 21:19

Francuska tragedija na Evropskom prvenstvu! Trikolori su elimininisani sa turnira, pošto su u Trondhajmu poraženi od domaće Norveške, rezultatom 26:28, čime su izgubili sve šanse za prolaz u narednu fazu takmičenja. Prolaz je obezbedila i selekcija Slovenije, koju predvodi najbolji srpski trener Ljubomir Vranješ, pošto je u Geteborgu bila bolja od domaće Švedske rezultatom 21:19.

Norvežani su najvećim tokom meča bili bolji protivnik od Francuske. Tokom prvog poluvremena vodili su i sa tri gola prednosti, ali su Trikolori bili bolji u finišu prvog i na početku drugog poluvremena. Francuska je na odmor otišla sa minimalnim vođstvom (15:14), a na startu drugog dela igre vodila je i sa tri gola prednosti (18:15), ali se domaćin trgao, zaigrao znatno odlučnije i stigao do zaslužene pobede. Sagodsen je bio najefikasniji sa 10 postignutih golova, dok je sa druge strane Fabregas dao osam.

Izabrane vesti

U Geteborgu je viđen okršaj snažnih odbrana, ali su Slovenci konsntno bili u vođstvu. Koliko je bilo gusto govori i da je Vranješov tim najviše imao tri gola prednosti i to pri rezultatu 9:6. Tokom drugog poluvremena Šveđani su u tri navrata uspeli da izjednače, poslednji put kada je bilo 16:16, ali je Slovenija u finišu bila sigurnija. Najzaslužniji za pobedu Slovenije bio je Dolenc, koji je postigao sedam golova, dok je sa druge strane Gotfridson postigao pet.

Austrija je došla i do drugog slavlja na turniru, pošto je u Beču savladala Ukrajinu rezultatom 34:30 (18:17).