PREŽIVESMO PAKAO: Aleks i Nina SLOMILE Luksemburg i donele Srbiji prve bodove!

Srbija Danas
Aleksandra Krunić
Aleksandra Krunić / Izvor: Profimedia
Osveta Stojanovićeve.

Posle pobede Olge Danilović i poraza Nine Stojanović, dubl je odlučivao o pobedniku meča prvog kola "A" grupe (I grupe) Evro-afričke zone.

Srpski tandem Aleksandra Krunić/Nina Stojanović savladao je domaće teniserke Tifani Kornelijus/Eleonora Molinaro rezultatom 2:0 (po setovima 6:4, 6:2) i doneo prve bodove izabranicama Tatjane Ječmenice.

PROPUŠTENA VELIKA PRILIKA: Nina nije uspela, Stojanovićeva izgubila od 254. na svetu!

FED KUP: Furiozna Olga na startu donela vođstvo Srbiji protiv Luksemburga!

ATP PUNE: Milojević PORAŽEN posle preokreta

Iako se činilo da će posle startne pobede Danilovićeve, Nina Stojanović doneti ukupan trijumf Srpkinjama, to se nije dogodilo jer je Molinaro iznenadila našu teniserku.

Zato je dubl odlučivao o sudbini Ječmenicinog tima, ali su Aleks i Nina uspele da opravdaju ulogu favorita, pred mnogo važniji okršaj protiv Šveđanki, koji je na programu u petak (14).

U prvom setu Nina i Aleks su prve došle do brejka u trećem gemu. Vratile su se Luksembružanke, uzvrativši na isti način u šestom poenu, da bi Srpkinje ekspresno uzvratile ribrejkom koji se ispostavio odlučujućim u osvajanju seta - 6:4.

I drugi set su Stojanovićeva i Krunićeva otvorile brejkom, ali je usledio odmah ribrejk Eleonore i Tifani. Do kraja su srpske teniserke načinile još dva, u petom i sedmom gemu, za ubedljivih 6:2 i pobedu Srbije u ukupnom zbiru od 2:1. Ujedno, ovo je bila slatka osveta Stojanovićeve, jer joj je poraz u prethodnom meču nanela upravo Eleonora Molinaro.