Кошаркашице Србије направиле корак ка Токију

БЕОГРАД: Кошаркашице Србије победиле су вечерас Нигерију 70:64 (21:22, 22:16, 16:12,16:11) у хали "Александар Николић" у Београду, у другом колу групе А квалификационог турнира за одлазак на Олимпијске игре у Токију.
w

Кошаркашице Србије пратично су избориле визу за Токио, али ће се стопроцентна потрврда чекати до сутра после меча са Мозамбиком.

Најефикаснија у српском тиму била је Соња Васић са 21 поеном, Јелена Брукс убацила је 17 , а Ана Дабовић је додала 11.

У тиму Нигерије најбољу партију пружила је Езине Калу са 20 кошева.

Кошаракашице Србије несигурно су почеле меч, што је Нигерија искористила и прва стекла осетнију предност, која је на њиховој стани била све до последња три мнута прве деонице.

Онда је на сцену ступила Николина Милић, чијим је поенима Србија ушсла у корак са ривалом.

До краја првих 10 минута Србија успела да смањи разлику на минус један, а друго полувреме донео је потпуни преокрет домаћина.

Заиграле су изабранице Марине Маљковић чвршће и агресивније, што је у једномм тренутку резултирало двоцифреном предношћу.

Соња Васић и Јелена Брукс наместиле су руку за шут, а све то пратиле су Ана Дабовић и Тина Крајишник.

У наставку су кошаркашице Србије само одржавале стечену предност, која је пред последњих 10 минута износила 13 поена.

Кошаркашице Нигерије слично као на почетку меча одиграле су и у последњем кварталу. Истопиле су двоцифрену предност Србије и свеле је на минус шест, пет минута пре краја меча.

Ствари на своје место вратиле су Васић и Брукс, које су овом делу предњачиле у српском тиму.

Нигерија се није предавала, пришла је на четири поена заостатка 30 секунди пре краја, али је Невена Јовановић у кључним моментима прекинула важне нападе ривала, а тачку на меч са слободних бацања ставиле су Дабовић и Васић.

Кошаракшице Србије сутра од 17 сати играју последњи меч у групи А против Мозамбика.