Lajović u četvrtfinalu Buenos Ajresa posle dva taj-brejka

Vreme čitanja: 1min | sre. 12.02.20. | 23:30

Nadigrao je Martineza sa 2:0 u setovima

Odličan meč za Dušana Lajovića, pre svega psihološki. Kao što Novak Đoković lomi svoje protivnike u taj-brejku, tako je i Lajović dobio današnji duel protiv španskog tenisera Pedra Martineza sa 7:6, 7:6. Dakle, 2:0 u setovima. Morao je mnogo da radi za ovakav trijumf.

Na ovaj način prošao je u četvrtfinale turnira, a tamo će igrati protiv boljeg iz dueal Rud - Karbaljas Baena. Deluje da će imati dobre šanse i za polufinale.

Izabrane vesti

U prvom setu nije bilo brejkova, a Lajović ga je dobio tako što je gubio sa 4:6, a na kraju slavio sa 8:6 u tom taj-brejku. Tako je spasio dve set-lopte.

Na startu drugog seta je odmah uspeo da napravi brejk, ali je odmah izgubio svoj servis, pa je i u drugom setu morao da igra taj-brejk. Zadržao je Lajović živce i uspeo da dobije i ovaj duel. Možda nije očekivao da će se ovoliko namučiti, ali je za Ducija najvažnije da je izašao kao pobednik.

Turnir u Buenos Ajresu je iz serije ATP 250, a prošle sezone titulu je osvojio Marko Čekinato.