©AFP

Kingsi sustižu konkurenciju za plej-of, Bogdanović 15 poena (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 02.03.20. | 08:54

Nemanja Bjelica skromniji, Boban Marjanović dobio minute u pobedi Dalasa

Nastave li ovim tempom, Kingsi bi definitivno mogli u plej-of NBA lige! Petim trijumfom u poslednjih šest utakmica i to protiv Detroita u prvom meču kod kuće posle četiri uzastopna gostovanja Kingsi su zadržali priključak za osmoplasiranim Memfisom, koji sada beži samo tri pobede – 106:100.

Šampion na kolenima uz Jokićev tripl-dabl! (VIDEO)

Izabrane vesti

Šta bi Kingsi bez Dearona Foksa? Ponajbolji igrač Kraljeva prelomio je susret protiv upornih Pistonsa pošto je 11 od ukupno 23 poena ubacio u poslednjoj četvrtini i učinio da pobeda ostane u Golden 1 Centru.

Užasno je Sakramento počeo ovaj susret! Detroit je isti otvorio serijom 18:1, a ubrzo je na semaforu stajalo i 27:6! Međutim, Kingsi ne bi bili to što jesu da prvo protivniku ne dozvole veliki plus, pa da isti jure do kraja i onda okrenu i dobiju. Domaćin je do poluvremena uspeo da razliku potpuno istopi, iako je Detroit na odmor otišao s minimalnih 51:50, a već do polovine treće deonice izabranici Luka Voltona imali su stvar u svojim rukama. Kingsi su serijom 17:2 prelomili utakmicu, otišli na deset poena prednosti (69:59) i od tog momenta više nisu nijednog trenutka ispustili vođstvo. Detroit jeste napadao, ali Kingsi su mahom održavali dvocifreno vođstvo sve do pred sam kraj susreta. Gotovo niotkuda nastala je prava drama kada je Brendon Najt trojkom na 37 sekundi doveo Pistonse na samo tri poena zaostatka (102:99). Ali, onda je Foks pogodio važan skok-šut i uz 14,4 sekunde do kraja Kingsi su imali 104:99 na semaforu. Najt je brzo pogodio dva slobodna bacanja, ali je tačku na pobedu stavio Badi Hild s istog odstojanja.

Bogdan Bogdanović odigrao je dobar susret i posle one loše šuterske večeri bio nešto konkretniji. Ubacio je 15 poena za 28 minuta uz 5/12 iz igre (3/8 za tri). Nemanja Bjelica ostao je skromnijeg učinka sa po sedam poena (3/10 iz igre, 1/6 za tri) i skokova, odnosno dve asistencije i jednom ukradenom loptom.

Kod Pistonsa Kristijan Vud imao je 20 poena i 12 skokova, dok je Svi Mihaljuk skupio 14 poena i šest uhvaćenih lopti. Najt je meč završio sa 16 poena i sedam asistencija.

Dalas je kao gost razbio Minesotu sa 111:91, a svoja dva minuta dobio je Boban Marjanović. Srpski centar je svoju minutažu iskoristio maksimalno jer je meč završio sa dva poena i po jednim skokom i asistencijom. Više nego dovoljno, s obzirom na prostor koji mu je ponuđen...

Luka Dončić nije igrao zbog problema sa skočnim zglobom, a zato je Kristaps Porzingis dominirao sa 38 poena i 13 skokova. Set Kari ga je ispratio s 27 poena (11/17 iz igre). Kod domaćina D’Anđelo Rasel ubeležio je 16 poena, devet skokova i sedam asistencija.