22. februar  2020. 21.00  | Izvor: RTV (Branislav Ugrinov)

Rukometaši Kikinde Grindex odigrali nerešeno protiv Novog Pazara

KIKINDA -

Rukometaši "Kikinde Grindex" odigrali su nerešeno protiv "Novog Pazara" u utakmici 18. kola Arkus rukometne Superlige Srbije. Kikinđani su remizirali sa gostima 28:28.

kikinda, fotografija, rukomet, ki

Znalo se da će u prvih 30 minuta biti tesno, nisu dozvoljavali gostujući rukometaši da im Kikinđani pobegnu i naprave ozbiljniju razliku.

Nekoliko grešaka u domaćoj ekipi koštale su prokreta u jednom momentu, ali je na kraju sve bilo izjednačeno, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 14:14.

U nastavku utakmice bilo je vrlo neizvesno, rukometaši "Kikinde Grindex " imali su prednost od jednog gola, Pazarci su izjednačili, a devet sekundi, koliko je bilo ostalo, nije bilo dovoljno Kikinđanima da ostvare željenu pobedu.

Za igrača utakmice proglašen je rukometaš "Novog Pazara", Pavle Banduka sa osam datih golova. Najefikasniji u redovima domaćeg tima bio je Nenad Trumbetaš sa devet postignutih golova.

"Kikinda Grindex " nalazi se na sedmoj poziciji prvenstvene tabele, sa istim brojem bodova kao i subotički "Spartak".

Narednog vikenda Kikinđani putuju u Leskovac na utakmicu protiv "Dubočice".

Rukometaši "Novog Pazara" preuzeli su četvrtu poziciju sa 20 bodova, a sledeće nedelje u goste im dolazi zrenjaninski "Proleter".