NOVI PAZAR – Košarkaši Spars Realwaya su u 20. kolu ABA 2 lige u dramatičnom susretu savladali Novi Pazar rezultatom 84:78.

Čak ni 27 poena Melorija nije bilo dovoljno za trijumf u Sarajevu. Pored Melorija istakli su se Nešović sa 13 poena, dok su Korać i Novaković ubacili po 11.

Zapažen učinak imao je i kapiten ekipe Asmir Numanović sa 7 poena i 8 skokova.

Domaćina je predvodio sjajni Kamenjaš sa 23 poena koga su pratili Đekić sa 21, Zahiragić sa 15 i Grubelič sa 11.

Pazarci su prvu četvrtinu u dvorani “Novo Sarajevo” rešili u svoju korist rezultatom 22:19, ali su domaćini odigrali sjajno do kraja poluvremena i na odmor otišli sa prednošću od 12 poena (49:37).

Treća četvrtina je u potpunosti pripala Pazarcima koji je u poslednjih deset minuta ušao s prednošću 62:60.

U poslednjoj četvrtini viđena je velika borba, a Sparsi su uspeli da savladaju goste u penal-završnici rezultatom 84:78.