Neizvesno u Rusiji, Zenit bolji od Žalgirisa nakon produžetka

Košarkaši Zenita savladali su u Sankt Peterburgu ekipu Žalgirisa sa 76:75 nakon produžetka u meču 28. kola Evrolige.

Izuzetno uzbudljiv meč odigran je u "Sibur areni" u Rusiji, gde je pobednik bio poznat tek nakon dodatnih pet minuta igre.

Nakon prve četvrtine delovalo je kao da će Žalgiris na veoma lak način stići do nove pobede, ali se Zenit već u narednoj deonici vratio u igru.

Gosti iz Litvanije ušli su u poslednju četvrtinu sa šest poena prednosti, ali je Zenit zaigrao dobru odbranu i uspeo da izbriše deficit.

U poslednjih 30-ak sekundi Zenit je imao prednost od dva poena, ali je Žalgiris prvo izjednačio sa linije za slobodna bacanja, da bi potom "zeleni" imali napad za pobedu, koji u poene nije pretvorio Rivers.

Produžetak je bio podjednako zanimljiv, a Zenit je do pobede došao poenima Albisija sa linije za slobodna bacanja u poslednjim sekundama meča.

Upravo je francuski košarkaš predvodio strelce pobedničkog tima sa 19 poena, a pomoć je imao u 14 pogodaka Ajversona.

Najefikasniji u redovima Žalgirisa bili su Lendejl sa 27 i Rivers sa 14 poena.

Tim iz Rusije upisao je osmu pobedu u 28 utakmica i nalazi se na poslednjoj poziciji na tabeli Evrolige, dok je Žalgiris 11. sa 12 pobeda.