≫

Grujić i Pjontek pogurali Hertu, golman Berlinaca primio najkomičniji gol sezone!

Sjajan meč viđen na "Red Bul" Areni

• 0
Red Bull Lajpcig, Herta, Marko Grujić Foto: Tanjug-AP

Fudbaleri Red Bul Lajpciga i Herte remizirali su u meču 28. kola Bundeslige, bilo je uzbudljivih 2:2 na "Red Bul" Areni uz gol Marka Grujića za goste i neverovatan kiks golmana Berlinaca - strelca drugog gola za "Bikove".

Pogledajte trenutak iz 68. minuta kada je Rune Jarstin jedan skoro bezazlen udarac Šika pretvorio u horor za svoj tim - nespretnom intervencijom desnom rukom je "uterao" loptu u gol.

Red Bul je tako stigao do vođstva sa igračem manje, Halstenberg je malo pre toga zaradio drugi žuti karton, pa su gosti u finišu morali da jurnu ne bi li došli do dragocenog boda u borbi za sigurnu zonu.

Imali su sreću na svojoj strani, stalna ofanziva im se isplatila u 82. minutu kada je Dajočankule Upamekano nepotrebno, pomalo neiskusno, srušio rivala na rubu kaznenog prostora i skrivio penal.

Siguran sa bele tačke bio je Poljak Kšištof Pjontek, pogodio je za 2:2, i bod za tim Bruna Labadije. Bio je to drugi gol bivšeg napadača Šenove i Milana u devetoj utakmici za klub.

Marko Grujić je odigrao čitav meč, postigao je vodeći gol za goste, vrhunski odigrao u oba pravca i potvrdio se kao jedan od najvažnijih igrača u Herti koja se ovim remijem dodatno odmakla od zone sa najugroženijim ekipama.