Volfsburg i Leverkuzen (©Reuters)

Čas dosade Volfsburga i Leverkuzena

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.09.20. | 19:31

Prvi remi Vukova i Farmaceuta od 2017. godine

Ni upola zabavno i efikasno kao u prvom duelu dana između RB Lajpciga i Majnca. Dosadni su bili Volfsburg i Leverkuzen na Folksvagen Areni. Efikasnost je bila najveći problem Volfzburga prošle sezone, a nova je počela nulom. To je ono što bi trebalo da brine Olivera Glaznera čija je ekipa prošle sezone postigla svega 48 golova. Doduše remi 0:0 na domaćem terenu i bod protiv Farmaceuta koji su bili blagi favoriti uoči meča, ne može se okarakterisati neuspehom.

Dva poluvremena lišena velikih uzbuđenja i zbirno samo tri udarca u okvir gola. Jedan domaćina, duplo više gostiju. Retke lopte koje su išle u metu nisu bile naročito opasne, a desetak minuta pre kraja Patrik Šik je glavom pokkušao da prelomi u korist Leverkuzena, ali je bio neprecizan.

Izabrane vesti

Volfzburg i Bajer koji su inače vrlo efikasni u međusobnim susretima, prvi put su odigrali nerešeno u ovom veku. Posle više od pedeset međusobnih mečeva. A u poslednjih sedam odmeravanja snaga prosečno je padalo skoro četrii gola po utakmici. Nije li to dovoljan pokazatelj koliko je falilo inspiracije.