Znate li šta je košarkaški "Gren Slem"? Osvojio ga je samo jedan čovek!

Jedan je košarkaš koji može da se pohvali ovakvim učinkom.

Beta/AP Photo/Mark J. Terrill

Povezane vesti

FIBA je na svom zvaničnom sajtu objavila interesantan podatak, a tiče se "košarkaškog gren glema".

Pojam označava osvajanje Svetskog prvenstva, Olimpijskih igara, NBA lige i NCAA takmičenja.

Znate li ko je jedini koji je uspeo da osvoji sve od navedenog?

Radi se o Entoniju Dejvisu, košarkašu Lejkersa. On je osvojio NCAA takmičenje 2012. godine baš kada je osvojio i zlatnu medalju sa reprezentacijom Sjedinjenih Američkih Država na Olimpijskim igrama.

Svetsko prvenstvo je osvojio 2014. godine kada je sa svojim timom savladao Srbiju u finalu, a NBA prsten je čekao sve do ove godine kada je uspeo da ih osvoji sa Lejkersima.

Tri od četiri osvojena turnira ima veliki broj košarkaša (Durant, Irving, Igudala, Alonzo Morning, Šekil O'Nil, Medžik Džonson, Majkl Džordan, Dejvid Robinson), ali sa četiri je samo jedan - Entoni Dejvis.