25. oktobar  2020. 06.25  →  23.17 | Izvor: RTS, RTV

Kiks Zvezde - Javor odoleo u Beogradu; Voša sigurna protiv Zlatibora

BEOGRAD -

Fudbaleri Vojvodine savladali su na gostovanju ekipu Zlatibora sa 2:0 u meču 12. kola Superlige. Pobedu su upisali i Inđija i Novi Pazar. Kiks Zvezde, Javor odoleo u Beogradu.

video icon

Izabranici Nenada Lalatovića savladali su neugodnu ekipu Zlatibora na gostovanju sa 2:0, golovima Drinčića i Andrića u drugom poluvremenu.

Domaćin se dobro držao sve do 55. minuta, kada je Glišović zaradio crveni karto, te je Zlatibor ostao sa desetoricom na terenu.

Samo tri minuta kasnije, Novosađani dolaze do gola, preko Drinčića.

Jedan od najiskusnijih fudbalera Vojvodine u 78. minutu bio je asistent kod gola Andrića, čime je postavljen konačan rezultat.

Ekipa Novog Pazara nastavlja sa veoma solidnim partijama u najvišem rangu. Do četvrte pobede u šampionatu stigli su kao domaćini u meču sa Radom, pošto su slavili sa 2:1.

Istim rezultatom Inđija je u gostima nadigrala Bačku, Napredak je uprkos igraču manje pobedio Mačvu u gostima (2:1), dok je Voždovac u finišu izvukao bod protiv Proletera u Novom Sadu – 1:1.

Kiks Zvezde, Javor odoleo u Beogradu

Crvena zvezda nije uspela da ostvari pobedu u 12. kolu Linglong Superlige Srbije, pošto je na stadionu "Rajko Mitić" odigrala 0:0 sa ekipom Javora.

Šampion Srbije odigrao je prvi meč u domaćem prvenstvu ove sezone u kojem nije postigao pogodak.

Uprkos brojnim naletima, dominaciji u posedu i stvorenim šansama, ekipa Javora je sačuvala mrežu netaknutom iodnela bod iz Beograda.

Zvezda je zbog obaveza u Evropi, meč započela sa izmešanim sastavom, a trener Dejan Stanković na teren je izveo čak petoricu "bonus" igrača.

Javor je bolje otvorio meč i dve od tri najopasnije šanse stvorio u uvodnih pet minuta igre. Kako je vreme odmicalo, Zvezda je preuzimala inicijativu i dolazila do svoje igre.

Ipak, u prvom poluvremenu nije stvorila veliki broj opasnosti po gol rivala. Jedine šanse u prvom poluvremenu imali su Ivanić, Nikolić i Gobeljić.

Mora se napomenuti da je odličan meč imao golman gostiju Lazović, koji je u nekoliko navrata "izvadio" loptu iz gola.

Trener domaćih je na poluvremenu rešio da vrati trojicu standardnih prvotimaca, pa su na teren kročili Falćineli, Katai i Rodić. Tokom drugog poluvremena priliku je dobio i Pavkov.

To je urodilo plodom, pošto su pomenuti igrači, a pogotovo Katai, stvarali veliki broj uzbuđenja pred golom Javora.

Najbolju priliku za gol Zvezda je imala u 60. minutu. Katai je bio oboren u protivničkom šesnaestercu od strane Maričića. Ivanić je izveo penal, ali je Lazović odlično odbranio.

U nastavku Zvezda je uporno pokušavala da probije bedem rivala i postigne gol, ali to u nekoliko navrata nije polazilo za nogom Pavkovu, čije je udarce zaustavljao Lazović, jednom uz pomoć prečke.