Izvor: Sportske.net

Nova pobeda uz sjajnu partiju našeg plejmejkera.

BETAPHOTO/KK PARTIZAN/Dragana Stjepanovic/DS

Povezane vesti

U jednom od derbija sedmog kola Evrokupa, ekipa Virtusa je kao gost savladala rusku Lokomotivu Kubanj rezultatom 89-83 i tako nastavila seriju pobeda u ovom takmičenju.

Virtusu je ovo šesti odigrani meč i šesta pobeda, a Lokomotiva sada u Grupi C ima skor 5-2.

Predvođen veoma raspoloženim Milošem Teodosićem, Virtus je tokom prvog poluvremena održavao blagu prednost od pet-šest poena razlike, a sredinom trećeg kvartala domaćin je uzvratio i poveo sa 62:54.

Ipak, u finišu ovog dela igre Đorđevićev tim je uhvatio priključak, a onda u poslednjih deset minuta vratio prednost koju je uspeo da održi do kraja.

Miloš Teodosić je sa 29 poena i pet asistencija bio najefikasniji u ekipi Virtusa (6/9 za dva, 3/10 za tri, 8/9 slobodna bacanja), a pratio ga je Tesitori sa 15 poena i sedam skokova.

Lokomotivu su predvodili Amerikanci - Hervi sa 21 poenom, Vilijams sa 15 poena i 18 skokova i Kroford sa 15 poena.