Slavlje igrača Hetafea (©Reuters)

Hetafe ni peti put nije slavio, ali bar opet nije poražen (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 29.11.20. | 18:13

Bilbao imao gol prednosti najveći deo utakmice, ali je Anhel Rodrigez iskoristio jednu od retkih situacija i postavio konačnih 1:1

Hetafe nema dosad sezonu za pamćenje, ali bar može da se pohvali da kupi bod, po bod kako bi što pre obezbedio opstanak u Primeri. Nije to više ona ekipa koja je priređivala iznenađenja proteklih godina i možda je ovo nova realnost za tim iz predgrađa Madrida.

Još jednu je utakmicu Hetafe odigrao bez pobede, već petu zaredom u španskom prvenstvu, ali ni treći put nije doživeo poraz, pošto je odigrao 1:1 (0:1) sa Bilbaom. Ovo je za Hetafe ujedno i treća uzastopna utakmica u prvenstvu bez trijumfa.

Izabrane vesti

Doduše, nastavila se tradicija kada se Hetafe i Bilbao sastanu u predvorju glavnog grada. Tvrdo, na ivici žileta, ali uz po gol na obe strane.

Sve je ipak počelo ranim pogotkom gostiju. Igrao se 9. minut susreta kada je Asijer Viljalibre zakucao loptu glavom posle kornera koji je izveo Alehandro Berenger s desne strane. Bio je Hetafe opasniji, ali je Bilbao narednih sat vremena praktično jahao na talasu tog jednog pogotka iz uvodne faze susreta.

I tako je bilo sve do 75. minuta. Čučo je iskoristio veliku grešku protivničke odbrane, oteo loptu i poslao je do Anhela Rodrigeza koji je uputio neodbranjiv šut u donji desni ugao Simonovog gola čime je postavio konačnih 1:1.

Dva tima su i posle ovog kola izjednačeni na tabeli sa po 13 bodova, koliko imaju još i Elče sa utakmicom manje i Alaves sa kolom više.