Povezane vesti

Skoplje: Novi protest protiv promene imena Makedonije

Skoplje: Novi protest protiv promene imena Makedonije

Slobodna Evropa 04.03.2018
Nekoliko hiljada građana protestvovalo je protiv promene imena države na centralnom Trgu Makedonije u Skoplju. Dijaspora istovremeno održava proteste u 14 gradova širom sveta. Građani koji su danas protestovali na Trgu Makedonije u Skoplju zatražili… »
Maja ima samo 7 godina, ali od većine ljudi zna 7 puta više država i njihovih zastava (video)

Maja ima samo 7 godina, ali od većine ljudi zna 7 puta više država i njihovih zastava (video)

Telegraf 04.03.2018
Ona je ponosna na svoje znanje, a to je u video snimku podelila i na Fejsbuku, gde je odmah dobila bezbroj pozitivnih komentara. Maja Mateska (7) iz Prilepa, na jugu Makedonije izgleda kao i svako drugo dete njenog uzrasta. Od njih se, međutim, razlikuje… »
Makedonci neće "Gornjomakedoniju" (foto)

Makedonci neće "Gornjomakedoniju" (foto)

Večernje novosti 04.03.2018
Protesti u Skoplju protiv promene imena, uz zahteve za obustavljanje pregovora sa Grčkom. DOK su se u Skoplju u nedelju održavali protesti protiv promene imena države Makedonije, grčki dnevnik “Nea selida” je objavio da je vlada u Atini… »
Skoplje na nogama zbog promene imena: Mi smo Makedonci!

Skoplje na nogama zbog promene imena: Mi smo Makedonci!

Vesti online 04.03.2018
Nekoliko hiljada ljudi demonstriralo je danas u Skoplju protiv promene imena Makedonije, zahtevajući od vlade da obustavi pregovore sa Grčkom. Oni, takođe, zahtevaju rezoluciju Ujedinjenih nacija kojom bi se zemlja priznama pod imenom Makedonija. Vladu… »
(Foto) protesti u Skoplju: Demonstranti traže prekid pregovora sa Grčkom o promeni imena Makedonije!

(Foto) protesti u Skoplju: Demonstranti traže prekid pregovora sa Grčkom o promeni imena Makedonije!

Kurir 04.03.2018
SKOPLJE - Nekoliko hiljada ljudi demonstriralo je danas u Skoplju protiv promene imena Makedonije, zahtevajući od vlade da obustavi pregovore sa Grčkom. Učesnici protesta uzvikivali su: "Mi smo Makedonija", zahtevajući rezoluciju Ujedinjenih nacija… »
Protesti u Skoplju protiv promene imena: Mi smo Makedonci!

Protesti u Skoplju protiv promene imena: Mi smo Makedonci!

Sputnik 04.03.2018
Nekoliko hiljada ljudi demonstriralo je danas u Skoplju protiv promene imena Makedonije, zahtevajući od vlade da obustavi pregovore sa Grčkom. Oni, takođe, zahtevaju rezoluciju Ujedinjenih nacija kojom bi se zemlja priznala pod imenom „Makedonija“… »
Protesti u Skoplju protiv promene imena države

Protesti u Skoplju protiv promene imena države

RTS 04.03.2018
Nekoliko hiljada ljudi demonstriralo je u Skoplju protiv promene imena Makedonije, zahtevajući od vlade da obustavi pregovore sa Grčkom. Učesnici protesta su uzvikivali: "Mi smo Makedonci." Demonstranti zahtevaju rezoluciju Ujedinjenih nacija kojom bi… »
Skoplje: Hiljade protiv promjene naziva države

Skoplje: Hiljade protiv promjene naziva države

Al Jazeera 04.03.2018
Demonstranti su zatražili da Vlada premijera Zorana Zaeva zaustavi razgovore s Grčkom o sporu oko imena Makedonije. Tisuće prosvjednika u nedjelju su u Skoplju mahali zastavama i uzvikivali "Mi smo Makedonci!" na prosvjednom skupu protiv moguće… »
Masovni protesti u Makedoniji, australiji, Americi: Makedonci ustaju protiv promene imena! (video)

Masovni protesti u Makedoniji, australiji, Americi: Makedonci ustaju protiv promene imena! (video)

Pravda 04.03.2018
Nekoliko hiljada ljudi demonstriralo je u Skoplju protiv promene imena Makedonije, zahtevajući od vlade da obustavi pregovore sa Grčkom. Demonstranti zahtevaju rezoluciju Ujedinjenih nacija kojom bi se zemlja priznala pod imenom Makedonija, a sa… »
”Mi smo makedonci“: Protesti u Skoplju zbog promene imena, masa uzvikuje iste reči, bore se za 4 stvari! (FOTO)

”Mi smo makedonci“: Protesti u Skoplju zbog promene imena, masa uzvikuje iste reči, bore se za 4 stvari! (FOTO)

Telegraf 04.03.2018
Nekoliko hiljada ljudi demonstriralo je zahtevajući od vlade da obustavi pregovore sa Grčkom. Učesnici protesta zahtevaju rezoluciju Ujedinjenih nacija kojom bi se zemlja priznala pod imenom Makedonija. Vladu i glavnu opozicionu partiju VMRO-DPMNE… »
Novi protest u Skoplju protiv promene imena Makedonije

Novi protest u Skoplju protiv promene imena Makedonije

N1 Info 04.03.2018
U Skoplju je održan protest protiv promene ustavnog imena Makedonije, na kojem je zatraženo da makedonska vlada odmah prekine pregovore sa Grčkom. Skup na centralnom skopskom trgu, kojem je prema procenama medija, prisustvovalo nekoliko hiljada ljudi… »
Protesti u Skoplju protiv promene imena države

Protesti u Skoplju protiv promene imena države

Politika 04.03.2018
SKOPLjE - Nekoliko hiljada ljudi demonstriralo je danas u Skoplju protiv promene imena Makedonije, zahtevajući od vlade da obustavi pregovore sa Grčkom. Oni, takođe, zahtevaju rezoluciju Ujedinjenih nacija kojom bi se zemlja priznala pod imenom… »
Protesti u Skoplju: Mi smo Makedonci! (foto)

Protesti u Skoplju: Mi smo Makedonci! (foto)

Mondo 04.03.2018
Hiljade ljudi protestovale su danas u Skoplju zbog promene imena Makedonije, zahtevajući od vlade da obustavi pregovore s Grčkom. Oni, takođe, zahtevaju rezoluciju Ujedinjenih nacija kojom bi se zemlja priznala pod imenom Makedonija. Vladu i glavnu… »
Novi protesti u Skoplju protiv promene ustavnog imena Makedonije

Novi protesti u Skoplju protiv promene ustavnog imena Makedonije

Novi magazin 04.03.2018
U Skoplju je danas održan protest protiv promene ustavnog imena Makedonije, na kojem je zatraženo da makedonska vlada odmah prekine pregovore sa Grčkom. Skup na centralnom skopskom trgu, kojem je prema procenama medija, prisustvovalo nekoliko hiljada… »
"Mi smo Makednoci": Protest u Skoplju protiv promene imena (foto)

"Mi smo Makednoci": Protest u Skoplju protiv promene imena (foto)

Srbija danas 04.03.2018
Proteste je organizovao pokret "Mi smo Makedonija" Nekoliko hiljada ljudi demonstriralo je danas u Skoplju protiv promene imena Makedonije, zahtevajući od vlade da obustavi pregovore sa Grčkom. Oni, takođe, zahtevaju rezoluciju Ujedinjenih nacija kojom… »

Vesti dana »