Povezane vesti

Veliki školski čas – Nisam kriv što sam živ

Veliki školski čas – Nisam kriv što sam živ

Ritam grada Kg 21.10.2018
U Spomen parku Šumarice, kraj Spomenika streljanim đacima i profesorima održana je još jedna jedinstvena antiratna manifestacija Veliki školski čas, u znak sećanja na stradanje civila 21. oktobra 1941. godine u Kragujevcu. Vence su položili đaci… »
Zbogom srce, ja danas pogiboh, poslednja mi misao na tebe: Kragujevčani su napisali poruke najbližima, a onda su ih nacisti…

Zbogom srce, ja danas pogiboh, poslednja mi misao na tebe: Kragujevčani su napisali poruke najbližima, a onda su ih nacisti…

iKragujevac 21.10.2018
Pre tačno 77 godina u Kragujevcu je streljano oko 3.000 građana tog grada i okolnih mesta u znak odmazde nemačkih nacista zbog 10 ubijenih i 26 ranjenih Nemaca u sukobu sa partizanima i četnicima na pola puta između Bara i Ljuljaka. Među ubijenima… »
"Nisam kriv što sam živ": Održan VELIKI ŠKOLSKI ČAS (FOTO)

"Nisam kriv što sam živ": Održan VELIKI ŠKOLSKI ČAS (FOTO)

InfoKG 21.10.2018
Komemorativno – umetnička manifestacija "Veliki školski čas" održana je danas kraj "Spomenika streljanim đacima i profesorima" u Šumaricama, u znak sećanja na 21. oktobar 1941. godine kada je nemačka okupaciona vojska ubila više hiljada… »
U Šumaricama održan Veliki školski čas

U Šumaricama održan Veliki školski čas

Sputnik 21.10.2018
Kraj Spomenika streljanim đacima i profesorima u kragujevačkim Šumaricama održana je tradicionalna antiratna manifestacija Veliki školski čas, na dan kada se u Srbiji obeležava državni praznik Dan sećanja na sve žrtve iz Drugog svetskog rata. Sa… »
Najkrvaviji nacistički zločin: Decu vam nećemo oprostiti! Dan kada je umrla mučeničkom smrću, četa đaka u jednom danu…

Najkrvaviji nacistički zločin: Decu vam nećemo oprostiti! Dan kada je umrla mučeničkom smrću, četa đaka u jednom danu…

iKragujevac 21.10.2018
Nemačke okupacione snage streljale su 20. i 21. oktobra 1941. godine u Kragujevcu oko 7.000 civila, a među streljanima je bilo 270 dece, od kojih je najmlađi imao 11 godina. PROZVANO JE PETO-TRI! "Bilo je to u nekoj zemlji seljaka na brdovitom Balkanu… »
Zašto smo zaboravili "Krvavu bajku"?

Zašto smo zaboravili "Krvavu bajku"?

Noizz 21.10.2018
Na današnji dan, 21. oktobra pre 75 godina stradalo je oko 3.000 ljudi u Kragujevcu, koje su streljali nacisti. Među njima su bili i učenici, kojima je u pomen Desanka Maksimović napisala "Krvavu bajku", koju smo izgleda zaboravili. "Bilo je to u… »
Vremeplov: Nacisti u Kragujevcu streljali više hiljada civila

Vremeplov: Nacisti u Kragujevcu streljali više hiljada civila

iKragujevac 21.10.2018
Na današnji dan 1941. godine nemačka "kaznena ekspedicija" streljala je u Kragujevcu u Drugom svetskom ratu, u znak odmazde, više hiljada srpskih civila. Povod za streljanje bili su nemački gubici u borbi sa jedinicama pokreta otpora 16. oktobra na… »

Vesti dana »