Povezane vesti

Asanž najavio borbu protiv izručenja SAD

Asanž najavio borbu protiv izručenja SAD

Dnevnik 02.05.2019
LONDON: Osnivač Vikiliksa Džulijan Asanž izjavio je pred sudom u Londonu da će se boriti protiv izručenja Sjedinjenim Američkim Državama koje ga terete za zaveru radi hakovanja kompjutera vlade. Upitan da li se slaže da bude izručen SAD, Asanž… »
Naredno saslušanje Asanža 30. maja

Naredno saslušanje Asanža 30. maja

Radio 021 02.05.2019
Britanski sudija Majkl Snou rekao je da će slučaj koji se vodi protiv osnivača "Vikiliksa" Džulijana Asanža, povodom zahteva za izručenje Americi, trajati "mnogo meseci" i zakazao sledeće proceduralno saslušanje za 30. maj. Sudija Snou rekao je da… »
Asanž tvrdi da neće pristati na izručenje SAD, sudija najavio dug proces

Asanž tvrdi da neće pristati na izručenje SAD, sudija najavio dug proces

Novi magazin 02.05.2019
Osnivač Vikiliksa Džulijan Asanž izjavio je danas pred sudom u Londonu da neće pristati da bude izručen SAD, gde je optužen za planiranje upada u kompjuter Pentagona s poverljivim podacima. Dajući iskaz iz londonskog zatvora putem video linka… »
Sud danas razmatra moguće izručenje Asanža Americi

Sud danas razmatra moguće izručenje Asanža Americi

Politika 02.05.2019
Sud u Londonu danas će odlučivati o zahtevu SAD za izručenje osnivača Vikiliksa Džulijana Asanža, gde ga terete za odavanje državne tajne. Asanž treba putem video linka iz zatvora da da iskaz sudu u Londonu. On je juče osuđen na zatvorsku kaznu… »
Asanž će se boriti protiv izručenja SAD, novo saslušanje 30. maja

Asanž će se boriti protiv izručenja SAD, novo saslušanje 30. maja

N1 Info 02.05.2019
Britanski sudija Majkl Snou rekao je da će slučaj koji se vodi protiv osnivača "Vikiliksa" Džulijana Asanža, povodom zahteva za izručenje Americi, trajati "mnogo meseci" i zakazao sledeće proceduralno saslušanje za 30. maj. 01.05.2019. Sudija Snou… »
Izvinjenje asanža: Uradio sam jedino što sam mogao da uradim, boriću se protiv izručenja SAD

Izvinjenje asanža: Uradio sam jedino što sam mogao da uradim, boriću se protiv izručenja SAD

Večernje novosti 02.05.2019
Dok su ga posle izricanja presude čuvari odvodili u ćeliju, on je u pravcu svojih pristalica u sudnici uzdigao stegnutu pesnicu, na šta su mu ono uzvratili istim pozdravom. Osnivač Vikiliksa Džulijan Asanž, koga je u sredu sud u Londonu osudio na 50… »
Julian Assange na saslušanju o zahtjevu SAD-a za izručenje

Julian Assange na saslušanju o zahtjevu SAD-a za izručenje

Al Jazeera 02.05.2019
SAD osnivača WikiLeaksa tereti za objavu povjerljivih vojnih informacija na stranici WikiLeaksa. Dan nakon što mu je londonski sud izrekao kaznu zatvora u trajanju od 50 sedmica zbog narušavanja uvjetnog puštanja na slobodu iz 2012. godine, osnivač… »
Asanž: Osnivač Vikiliksa u zatvoru zbog kršenja kaucije

Asanž: Osnivač Vikiliksa u zatvoru zbog kršenja kaucije

Danas 02.05.2019
Džulijan Asanž, suosnivač Vikiliksa, osuđen je na 50 nedelja zatvora zato što je prekršio uslove kaucije. Asanž je proglašen krivim zato što je prekršio uslove kaucije prošlog meseca, nakon što je uhapšen u ambasadi Ekvadora u Londona. On je… »

Vesti dana »