Povezane vesti

Trampova pomilovanja izazvala kontroverzu

Trampova pomilovanja izazvala kontroverzu

Glas Amerike 19.02.2020
Bivši guverner Ilinoisa Rod Blagojević je na slobodi. Vratio se kući iz zatvora – kao jedan od 11 ljudi koje je predsednik Donald Tramp ove nedelje pomilovao ili im je ublažio zatvorsku kaznu. Trampova pomilovanja pojedinaca osuđenih za različite… »
Rod Blagojević: Ja sam "trampokrata"

Rod Blagojević: Ja sam "trampokrata"

RTS 19.02.2020
Nekadašnji guverner Ilinoisa Rod Blagojević nazvao je sebe "trampokratom" i dodao da bi glasao za Donalda Trampa kada bi mu to bilo dozovoljeno kao bivšem osuđeniku. Blagojević se obratio novinarima pošto je u utorak pušten iz zatvora, jer ga je… »
Rod Blagojević dao prvu izjavu posle oslobađanja

Rod Blagojević dao prvu izjavu posle oslobađanja

Novi magazin 19.02.2020
Bivši guverner Ilinoisa Rod Blagojević obratio se danas prvi put medijima od kako mu je predsednik SAD Donald Tramp smanjio zatvorsku kaznu zbog korupcije, i odgovarao na pitanja o budućim planovima i krivičnom delovanju koje ga je dovelo do zatvora… »
Rod Blagojević prvi put pred medijima: Večna zahvalnost Trampu

Rod Blagojević prvi put pred medijima: Večna zahvalnost Trampu

N1 Info 19.02.2020
Bivši guverner Ilinoisa Rod Blagojević obratio se prvi put medijima od kako mu je predsednik SAD Donald Tramp smanjio zatvorsku kaznu zbog korupcije, i odgovarao na pitanja o budućim planovima i krivičnom delovanju koje ga je dovelo do zatvora… »
Blagojević: Ja sam "trampokrata", glasao bih za njega da mogu

Blagojević: Ja sam "trampokrata", glasao bih za njega da mogu

RTV 19.02.2020
ČIKAGO - Ja sam "trampokrata" i da imam mogućnost da glasam glasao bih za Trampa, izjavio je danas bivši guverner Ilinoisa Rod Blagojević na prvoj konferenciji za novinare nakon izlaska iz zatvora zahvaljujući pomilovanju američkog predsednika… »
Trampov specijalni odnos sa Rodom Blagojevićem

Trampov specijalni odnos sa Rodom Blagojevićem

RTS 19.02.2020
Kada je pre deset godina gostovao u rijaliti šouu "Šegrt", Rod Blagojević nije mogao ni da sanja da će mu to jednog dana poslužiti kao neka vrsta karte za izlazak iz zatvora iz "Monopola". Informacija da je Donald Tramp pomilovao bivšeg guvernera… »
Blagojevića su smatrali oteletvorenjem prljave politike: Zašto je Tramp pomilovao američkog Srbina (foto)

Blagojevića su smatrali oteletvorenjem prljave politike: Zašto je Tramp pomilovao američkog Srbina (foto)

Blic 19.02.2020
Bivši demokratski guverner Ilinoisa Rod Blagojević proglasio je sinoć sebe “Trampokratom”, nekoliko sati nakon što je američki predsednik Donald Tramp ukinuo njegovu zatvorsku kaznu koju je služio u ustanovi u Koloradu zbog korupcije… »
Zašto je republikanac Tramp pomilovao demokratu Blagojevića

Zašto je republikanac Tramp pomilovao demokratu Blagojevića

Politika 19.02.2020
Bivši guverner Ilinoisa Rod Blagojević, kojeg je američki predsednik Donald Tramp pomilovao, pušten je iz zatvora posle odsluženih osam godina kazne od ukupno 14 na koliko je osuđen zbog korupcije. Novinarima na aerodromu u Denveru je rekao da je… »
Sanders oštro kritikovao Trampa zbog pomilovanja Blagojevića

Sanders oštro kritikovao Trampa zbog pomilovanja Blagojevića

Politika 19.02.2020
VAŠINGTON - Američki senator i jedan od mogućih kandidata demokrata na predsedničkim izborima Berni Sanders oštro je kritikovao odluku predsednika Donalda Trampa da pomiluje nekoliko bivših političara i biznismena osuđenih za korupciju i utaju… »
Sanders kritizirao Trumpa zbog pomilovanja Blagojevicha

Sanders kritizirao Trumpa zbog pomilovanja Blagojevicha

Al Jazeera 19.02.2020
Bivši guverner Illinoisa izašao je iz zatvora poslije sedam godina, nakon što ga je američki predsjednik pomilovao. Američki senator i jedan od mogućih kandidata demokrata na predsjedničkim izborima Bernie Sanders kritizirao je odluku predsjednika… »
Prve fotografije Roda Blagojevića nakon pomilovanja

Prve fotografije Roda Blagojevića nakon pomilovanja

RTS 19.02.2020
Američki predsednik Donald Tramp pomilovao je bivšeg guvernera Ilinoisa, koji je proveo osam godina u zatvoru zbog iznude, podmićivanja i korupcije. Nakon izlaska iz zatvora, poručio je da će prvo zagrliti porodicu i pojesti tri kugle sladoleda… »
Sanders o pomilovanju Blagojevića: Propali i rasistički pravosudni sistem

Sanders o pomilovanju Blagojevića: Propali i rasistički pravosudni sistem

RTS 19.02.2020
Senator i jedan od pretendenata na mesto demokratskog kandidata na predsedničkim izborima u SAD, Berni Sanders oštro je kritikovao predsednika Donalda Trampa posle serije pomilovanja nekadašnjih političara i poslovnih ljudi, navodeći da su ti potezi… »

Vesti dana »