Vaterpolisti Radničkog osvojili Kup Srbije

iKragujevac 02.12.2019

Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca osvojili su Kup Srbije, pošto su u finalu savladali ekipu Šapca, rezultatom 10:8, i tako joj se revanširali za prošlogodišnji poraz u finalu. Još jednom su ova dva tima pružila ljubiteljima vaterpola sjajnu predstavu, izuzetno borbenu i neizvesnu do samog kraja, a fer i maksimalno korektna podrška sa oba dela tribine beogradskog bazena „Milan Gale Muškatirović“, samo je dodatno uveličala spektakl.

Baš kao i u polufinalnom susretu sa Crvenom zvezdom, koji su prethodne večeri dobili sa 9:8, Kragujevčani su loše otvorili utakmicu (2:0), ali su se brzo vratili u igru. Serijom od 4:0, u kojoj su precizni bili Frolov, Stanojević, Branković i Janković, sredinom druge četvrtine došli su do potpunog preokreta, no ni Šapčani se nisu predavali, pa se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom – 5:5. Po povratku sa poluvremena Radnički se vratio u vođstvo preko Nikole