Povezane vesti

Vučić nazvao izbore na Kosovu 'okupacionim'

Vučić nazvao izbore na Kosovu 'okupacionim'

Slobodna Evropa 23.04.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nazvao je izbore na severu Kosova "okupacionim". Vučić je u Donjoj Gradini u Bosni i Hercegovini na obeležavanju Dana sećanja na žrtve Jasenovca rekao tokom svog govora da vlast na severu Kosova nameravaju da… »
Položen venac na grobno polje Topole: Vučić na obeležavanju "Dana sećanja" u Jasenovcu

Položen venac na grobno polje Topole: Vučić na obeležavanju "Dana sećanja" u Jasenovcu

Telegraf 23.04.2023
Posle polaganja venaca predsednik će prisustvovati parastosu i pomenu žrtvama na polju "Hrastovi". Predsednik Srbije Aleksandar Vučić položio je venac na grobno polje "Topole" tokom posete Donjoj Gradini povodom obeležavanja Dana sećanja na žrtve… »
Cvijanović: Jasenovac i Donja Gradina – najstrašnije svedočanstvo o stradanju

Cvijanović: Jasenovac i Donja Gradina – najstrašnije svedočanstvo o stradanju

Politika 23.04.2023
DONjA GRADINA – Srpski član i predsedavajuća Predsedništva Bosne i Hercegovine Željka Cvijanović, izjavila je danas da su Jasenovac i Donja Gradina, kao najveće stratište, najstrašnije svedočanstvo o užasnom i monstruoznom stradanju nedužne… »
"Ne postoji svetija dužnost od pamćenja": Jasenovac i Donja Gradina su najstrašnije svedočanstvo o užasnom stradanju…

"Ne postoji svetija dužnost od pamćenja": Jasenovac i Donja Gradina su najstrašnije svedočanstvo o užasnom stradanju…

Večernje novosti 23.04.2023
SRPSKI član i predsedavajuća Predsedništva BiH Željka Cvijanović, izjavila je danas da su Jasenovac i Donja Gradina, kao najveće stratište, najstrašnije svedočanstvo o užasnom i monstruoznom stradanju nedužne dece, žena i muškaraca. Foto: D… »
Dodik: Stradanje 700.000 ljudi ne sme nikada biti zaboravljeno

Dodik: Stradanje 700.000 ljudi ne sme nikada biti zaboravljeno

Politika 23.04.2023
DONjA GRADINA – Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik poručio je danas obraćajući se na obeležavanju Dana sećanja na žrtve zločina - genocida NDH u koncentracionom logoru Jasenovac i njegovom najvećem stratištu u Donjoj Gradini, da… »
Dan sećanja na žrtve NDH u logoru Jasenovac i njegovom najvećem stratištu u Donjoj Gradini

Dan sećanja na žrtve NDH u logoru Jasenovac i njegovom najvećem stratištu u Donjoj Gradini

Beta video 23.04.2023
DONJA GRADINA – Obeležen Dan sećanja na žrtve zločina genocida NDH u koncentracionom logoru Jasenovac i njegovom najvećem stratištu u Donjoj Gradini. Obeležavanju Danja sećanja u Donjoj Gradini prisustvovali su predsednik Srbije Aleksandar… »
Vučić: Na izborima za okupacionog gaulajtera izašlo samo nekoliko Srba

Vučić: Na izborima za okupacionog gaulajtera izašlo samo nekoliko Srba

Beta video 23.04.2023
BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da se danas održavaju izbori za okupacionog gaulajtera na severu Kosova, kako bi se uspostavila vlast onih koji ne mogu da dobiju ni jedan odsto glasova i da sa ponosom može da kaže da je svega… »
Vučić:  Svi bi želeli ili da trajno uzmu nešto naše, ili da se mi ne pitamo nizašta

Vučić: Svi bi želeli ili da trajno uzmu nešto naše, ili da se mi ne pitamo nizašta

Beta video 23.04.2023
BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je još rekao da je ``pred našim narodom teško vreme i veliko breme, mi smo danas na ovim prostorima gotovo usamljeni, svi ostali bi želeli ili da trajno uzmu nešto naše, ili da se mi ne pitamo… »
Vučić: Na izborima za okupacionog gaulajtera izašlo samo nekoliko Srba

Vučić: Na izborima za okupacionog gaulajtera izašlo samo nekoliko Srba

Radio sto plus 23.04.2023
“Neće Srbi nikog drugog da slušaju i tuđim interesima da služe, hoće da služe svojim interesima. Hoće mir, da poštuju sve, ali pre svega da se bore za interese svog naroda”, rekao je Vučić, koji prisustvuje obeležavanju Dana sećanja na… »
Dodik: Prošli vek bio je vek srpskog stradanja, ovaj vek biće vek srpskog ujedinjenja

Dodik: Prošli vek bio je vek srpskog stradanja, ovaj vek biće vek srpskog ujedinjenja

Novi magazin 23.04.2023
Predsednik Republike Srpske izjavio je danas u Donjoj Gradini da je prošli vek bio vek srpskog stradanja, a da će ovaj vek biti vek srpskog ujedinjenja, ističući da Republika Srpska namerava da se osamostali i ujedini sa Srbijom. "U tome nas niko… »
Vučić: Svega nekoliko Srba je izašlo na izbore na severu KiM

Vučić: Svega nekoliko Srba je izašlo na izbore na severu KiM

IndeksOnline 23.04.2023
DONJA GRADINA – Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je do sada na izborima, koji se danas održavaju na severu Kosova i Metohije izašlo svega nekoliko Srba u sve četiri opštine zajedno. “Danas se održavaju izbori za okupacionog… »
Vučić: Srbi pokazali da neće na izbore za okupacionog gaulajtera za sever KiM

Vučić: Srbi pokazali da neće na izbore za okupacionog gaulajtera za sever KiM

Sputnik 23.04.2023
Danas se održavaju izbori za okupacionog gaulajtera za sever Kosova i Metohija, da zavladaju oni koji ne žive na severu. Mogu da kažem da sam ponosan što je do sada na te izbore izašlo samo nekoliko Srba. Srbi neće da služe tuđim interesima… »
Vučić: Kada Srbinu dozlogrdi onda više povratka nema, Srbin zulum neće da trpi

Vučić: Kada Srbinu dozlogrdi onda više povratka nema, Srbin zulum neće da trpi

N1 Info 23.04.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je u Donjoj Gradini na komemoraciji žrtvama logora Jasenovac da mi preživeli treba da budemo trag i putokaz, "da budemo znak i ime za one koji su klani i ubijani, da bi im ime zauvek bilo izbrisano"… »
Dodik: Prošli vek bio vek srpskog stradanja, ovaj biće vek srpskog ujedinjenja

Dodik: Prošli vek bio vek srpskog stradanja, ovaj biće vek srpskog ujedinjenja

N1 Info 23.04.2023
Predsednik Republike Srpske izjavio je u Donjoj Gradini da je prošli vek bio vek srpskog stradanja, a da će ovaj vek biti vek srpskog ujedinjenja, ističući da Republika Srpska namerava da se osamostali i ujedini sa Srbijom."U tome nas niko neće… »
Dan sećanja na žrtve zločina u logoru Jasenovac i NDH; Vučić: Nikada nećemo zaboraviti najveće žrtve našeg naroda

Dan sećanja na žrtve zločina u logoru Jasenovac i NDH; Vučić: Nikada nećemo zaboraviti najveće žrtve našeg naroda

RTS 23.04.2023
U spomen-području Donja Gradina u Republici Srpskoj obeležava se Dan sećanja na žrtve ustaških zločina u logoru Jasenovac i Nezavisnoj Državi Hrvatskoj. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da nikada nećemo zaboraviti najveće žrtve… »
Dodik: Prošli vek obeležilo stradanje srpskog naroda, ovaj će biti vek ujedinjenja

Dodik: Prošli vek obeležilo stradanje srpskog naroda, ovaj će biti vek ujedinjenja

Sputnik 23.04.2023
Prošli vek je vek srpskog stradanja, a ovaj će biti vek srpskog ujedinjenja, rekao je predsednik Republike Srpske Milorad Dodik, na centralnoj manifestaciji obeležavanja Dana sećanja na 700.000 žrtava ustaškog zločina-genocida u koncentracionom… »
"Za one koji su nestali mi smo jedini trag" Vučić poručio da je Donja Gradina najveće svetilište srpskog naroda (foto)

"Za one koji su nestali mi smo jedini trag" Vučić poručio da je Donja Gradina najveće svetilište srpskog naroda (foto)

Blic 23.04.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je Donja Gradina najveće svetilište srpskog naroda i poručio da Srbi više ne mogu da prihvate da budu oni koji su krivi i koji nemaju nikakva prava. - Za one koji su nestali bez traga mi smo jedini… »
Dodik povodom Dana sećanja na žrtve ustaškog zločina "Prošli vek obeležilo je stradanje srpskog naroda"

Dodik povodom Dana sećanja na žrtve ustaškog zločina "Prošli vek obeležilo je stradanje srpskog naroda"

Blic 23.04.2023
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je danas u Donjoj Gradini da je ovo mesto jasenovačke tišine koja sve okuplja i postaje sastavni dio duše i tela srpskog naroda. - Ta tišina nas ovde okuplja, svaki dan moramo da se prisetimo stradanja… »
Vučić o izborima na KiM: "Izašlo svega nekoliko Srba"

Vučić o izborima na KiM: "Izašlo svega nekoliko Srba"

Telegraf 23.04.2023
Predsednik je prilikom obraćanja govorio i o trnutnim izborima na severu KiM. Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić p risustvuje danas obeležavanju Dana sećanja na žrtve zločina genocida NDH u koncentracionom logoru Jasenovac i njegovom… »
Vučić položio venac u Donjoj Gradini

Vučić položio venac u Donjoj Gradini

Novi magazin 23.04.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić položio je venac na grobno polje "Topole" tokom posete Donjoj Gradini, povodom obeležavanja Dana sećanja na žrtve zločina - genocida NDH u koncentracionom logoru Jasenovac i njegovom najvećem stratištu u Donjoj… »
Vučić položio venac u Donjoj Gradini

Vučić položio venac u Donjoj Gradini

N1 Info 23.04.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić položio je venac na grobno polje "Topole" tokom posete Donjoj Gradini, povodom obeležavanja Dana sećanja na žrtve zločina - genocida NDH u koncentracionom logoru Jasenovac i njegovom najvećem stratištu u Donjoj… »
Hiljade ljudi u Donjoj Gradini u čast žrtava ustaškog zločina "Došao sam ovde da se poklonim i zahvalim mojim drugovima"…

Hiljade ljudi u Donjoj Gradini u čast žrtava ustaškog zločina "Došao sam ovde da se poklonim i zahvalim mojim drugovima"…

Blic 23.04.2023
U Spomen području Donja Gradina, hiljade ljudi iz svih krajeva Republike Srpske došlo je na obeležavanje godišnjice proboja logoraša te da bi odali počast umorenima od ustaške NDH. Sagovornici, među okupljenima kažu da je dolazak u Donju Gradinu… »
Da se ne zaboravi: Obeležavanje Dana sećanja na 700.000 žrtava ustaškog zločina u Jasenovcu

Da se ne zaboravi: Obeležavanje Dana sećanja na 700.000 žrtava ustaškog zločina u Jasenovcu

Blic 23.04.2023
Centralna manifestacija obeležavanja Dana sećanja na 700.000 žrtava ustaškog zločina u koncentracionom logoru Јasenovac, biće održana danas u Donjoj Gradini u prisustvu najviših zvaničnika Republike Srpske i Srbije. Obeležavanju će… »
Udarcem maljem u glavu prekinuta im nada za život: Obeležava se 78 godina proboja jasenovačkog logora

Udarcem maljem u glavu prekinuta im nada za život: Obeležava se 78 godina proboja jasenovačkog logora

Telegraf 23.04.2023
Sa 64.800 kvadratnih metara i 105 masovnih grobnica Donja Gradina podseća i čuva od zaborava. Sećanje na žrtve ustaškog genocida u Donjoj Gradini u Drugom svetskom ratu uz polaganje venaca i pomen državni vrh Republike Srpske i Srbije održaće… »

Vesti dana »