Povezane vesti

Opasnost targetiranja novinara: Iz verbalnog se lako rađa fizičko nasilje (VIDEO)

Opasnost targetiranja novinara: Iz verbalnog se lako rađa fizičko nasilje (VIDEO)

Insajder 11.07.2023
Targetiranje, odnosno crtanje mete učesnicima javnog života, po pravilu, od verbalnog nasilja vodi fizičkom nasilju, Uprkos brojnim iskustvima koji o tome svedoče, javno targetiranje postalo je skoro svakodnevno. Novinari su ponovo meta, i to u vreme… »
I nad botom ima bot: Ko se sve pridružio kampanji naprednjaka

I nad botom ima bot: Ko se sve pridružio kampanji naprednjaka

N1 Info 11.07.2023
Srpska napredna stranka je nekoliko dana ćutala na spisak botova koji se pojavio u javnosti, da bi na kraju odgovorila kampanjom „i ja sam bot“. Svakog dana na Tviteru se pojavljuju novi detalji o pripadnicima razgranate mreže SNS botova, koja je… »
I nad botom ima bot: Ko se sve pridružio kampanji naprednjaka

I nad botom ima bot: Ko se sve pridružio kampanji naprednjaka

N1 Info 11.07.2023
Srpska napredna stranka je nekoliko dana ćutala na spisak botova koji se pojavio u javnosti, da bi na kraju odgovorila kampanjom „i ja sam bot“. Svakog dana na Tviteru se pojavljuju novi detalji o pripadnicima razgranate mreže SNS botova, koja je… »
Bakarec pokrenuo kampanju „Da, ja sam bot“ – odgovor na spisak botova SNS

Bakarec pokrenuo kampanju „Da, ja sam bot“ – odgovor na spisak botova SNS

Nova 11.07.2023
Poslanik SNS Nebojša Bakarec, nakon objavljivanja navodnog spiska naprednjačkih botova, pokrenuo je na Tviteru tzv. kontrakampanju pod nazivom "Da, ja sam SNS bot", istakavši da se "ponosi time" što je verovatno i njega opozicija uvrstila u botove… »
„Da, i ja sam bot!“: Kontrakampanja Nebojše Bakareca zbog spiska SNS botova

„Da, i ja sam bot!“: Kontrakampanja Nebojše Bakareca zbog spiska SNS botova

Danas 11.07.2023
Poslanik Srpske napredne stranke Nebojša Bakarec na Tviteru je započeo svojevrsnu „kontrakampanju“ kao odgovor na objavljivanje navodnog spiska naprednjačkih botova. „Da, ja sam bot!“, ponosno kaže Bakarec. Bakarec piše da je „verovatno i… »
Bakarec pokrenuo kampanju „Da, ja sam bot“ – odgovor na spisak botova SNS

Bakarec pokrenuo kampanju „Da, ja sam bot“ – odgovor na spisak botova SNS

N1 Info 11.07.2023
Poslanik SNS Nebojša Bakarec, nakon objavljivanja navodnog spiska naprednjačkih botova, pokrenuo je na Tviteru tzv. kontrakampanju pod nazivom "Da, ja sam SNS bot", istakavši da se "ponosi time" što je verovatno i njega opozicija uvrstila u botove… »
Koliko je botova zaista angažovano u Srbiji?

Koliko je botova zaista angažovano u Srbiji?

Vreme 11.07.2023
Društvo Društvenim mrežama već nekoliko dana unazad kruži spisak od 14.000 navodnih bot naloga Srpske napredne stranke (SNS). Analizom objavljene tabele sa imenima, prezimenima, okrugom i linkovima ka profilima na Tviteru, utvrđeno je da u Srbiji… »
Zelenović: SNS botovi video klipovima pokušavaju zastrašivanje

Zelenović: SNS botovi video klipovima pokušavaju zastrašivanje

Danas 11.07.2023
Koopredsednik stranke „Zajedno“ Nebojša Zelenović rekao je danas da je na Tviter nalogu jedne od osoba sa spiska botova Srpske napredne stranke (SNS), koji se pre nekoliko dana pojavio u javnosti, objavljen video kojim se targetiraju on i profesor… »
Poslanik SNS potvrdio da je na spisku botova: Nastavićemo to da radimo

Poslanik SNS potvrdio da je na spisku botova: Nastavićemo to da radimo

Novi magazin 11.07.2023
Poslanik Srpske napredne stranke (SNS) Milimir Vujadinović, zatražio je danas na sednici Skupštine Srbije da se zaustavi progon 14.500 članova SNS koji se targetiraju na društvenim mrežama kao "botovi". Opoziciju je nazvao hijenama i optužio je da… »
Stanislava Pak: Botovi služe da nas ubede da živimo u zlatnom dobu

Stanislava Pak: Botovi služe da nas ubede da živimo u zlatnom dobu

Radio 021 11.07.2023
Bivša funkcionerka SNS i savetnica za medije predsednika Srbije Stanislava Pak izjavila je da je 14.000 botova imalo za cilj da potvrdi virtuelnu stvarnost koja se već godinama servira putem medija. Pak je, osuđujući postojanje botovske SNS mreže… »
Poslanik i bot SNS-a: Nastavićemo to da radimo

Poslanik i bot SNS-a: Nastavićemo to da radimo

Vreme 11.07.2023
Narodna skupština "Nema tu ništa skriveno, jesmo, nastavićemo to da radimo i mi i onih 14.500 ljudi", rekao je poslanik Srpske napredne stranke (SNS) Milimir Vujadinović za skupštinskom govornicom. Poslanik Srpske napredne stranke (SNS) Milimir… »
Stanislava Pak: Botovi služili za lažiranje zlatnog doba

Stanislava Pak: Botovi služili za lažiranje zlatnog doba

Beta 11.07.2023
Bivša funkcionerka Srpske napredne stranke (SNS) i savetnica za medije predsednika Srbije Stanislava Pak izjavila je danas da je 14.000 botova imalo za cilj da potvrdi virtuelnu stvarnost koja se već godinama servira putem medija. Pak je, osuđujući… »
Stanislava Pak: Botovi služili za lažiranje zlatnog doba

Stanislava Pak: Botovi služili za lažiranje zlatnog doba

Novi magazin 11.07.2023
Bivša funkcionerka Srpske napredne stranke (SNS) i savetnica za medije predsednika Srbije Stanislava Pak izjavila je danas da je 14.000 botova imalo za cilj da potvrdi virtuelnu stvarnost koja se već godinama servira putem medija. Pak je, osuđujući… »
Poslanik SNS Milimir Vujadinović priznao da je na spisku botova

Poslanik SNS Milimir Vujadinović priznao da je na spisku botova

Danas 11.07.2023
Milimir Vujadinović, poslanik Srpske naredne stranke, zatražio je sa sednice Skupštine Srbije od tužilaštva da utvrdi ko je politički nalagodavac Dragana Vidakovića Mrkog koji je juče otvoreno sa društvenih mreža pretio deci predsednika Srbije… »
Stanislava Pak: Botovi služili za potvrđivanje virtuelne stvarnosti koja se servira putem medija

Stanislava Pak: Botovi služili za potvrđivanje virtuelne stvarnosti koja se servira putem medija

Danas 11.07.2023
Bivša funkcionerka Srpske napredne stranke (SNS) i savetnica za medije predsednika Srbije Stanislava Pak izjavila je danas da je 14.000 botova imalo za cilj da potvrdi virtuelnu stvarnost koja se već godinama servira putem medija. Pak je, osuđujući… »
Stanislava Pak: Botovi služili za lažiranje zlatnog doba

Stanislava Pak: Botovi služili za lažiranje zlatnog doba

N1 Info 11.07.2023
Bivša funkcionerka Srpske napredne stranke (SNS) i savetnica za medije predsednika Srbije Stanislava Pak izjavila je da je 14.000 botova imalo za cilj da potvrdi virtuelnu stvarnost koja se već godinama servira putem medija. Pak je, osuđujući… »
Poslanik SNS potvrdio da je na spisku botova: Jesam i nastavićemo to da radimo

Poslanik SNS potvrdio da je na spisku botova: Jesam i nastavićemo to da radimo

N1 Info 11.07.2023
Poslanik Srpske napredne stranke Milimir Vujadinović potvrdio je da je njegovo ime nalazi na spisku botova SNS koji se pojavio na društvenim mrežama. „Bilo vam je malo pa ste i ovih dana na društvene mreže izbacili imena nasumično 14.500 ljudi… »
Procurila imena iz „Vučićeve internet brigade“ koja truju Srbiju: Kako regionalni mediji pišu o spisku SNS botova?

Procurila imena iz „Vučićeve internet brigade“ koja truju Srbiju: Kako regionalni mediji pišu o spisku SNS botova?

Danas 11.07.2023
Na društvenim mrežama osvanuo je navodni spisak na kojem je više od 14.000 „bot“ naloga Srpske napredne stranke gde se nalaze imenima i prezimenima ljudi koji stoje iza njih, kao i mesta odakle su i linkovi ka nalozima iza kojih stoje… »
Poslanik SNS priznao da je na spisku botova: Nema tu ništa skriveno, vama je to smešno, a porodicama 14.500 ljudi nije

Poslanik SNS priznao da je na spisku botova: Nema tu ništa skriveno, vama je to smešno, a porodicama 14.500 ljudi nije

Nova 11.07.2023
Poslanik Srpske napredne stranke Milimir Vujadinović priznao je da je on na listi botova Srpske napredne stranke. On je rekao da se vrši progon nad 14.500 ljudi i na njihove porodice time što su objavljena imena onih koji botuju za naprednjake. „Bilo… »
Poslanik Vujadinović potvrdio da je na spisku botova SNS: Jesam, i nastaviću to da radim

Poslanik Vujadinović potvrdio da je na spisku botova SNS: Jesam, i nastaviću to da radim

Radio 021 11.07.2023
Poslanik SNS Milimir Vujadinović potvrdio je da je njegovo ime nalazi na spisku botova te stranke koji se pojavio na društvenim mrežama. "Bilo vam je malo pa ste i ovih dana na društvene mreže izbacili imena nasumično 14.500 ljudi koji su se valjda… »
Mediji u regionu o spisku botova: „Napadaju one koji ne dele Vučićevo mišljenje“

Mediji u regionu o spisku botova: „Napadaju one koji ne dele Vučićevo mišljenje“

N1 Info 11.07.2023
Mediji u regionu prenose da Srbiju "potresa afera", pošto je na internetu procureo popis od 14.310 profila povezanih s vladajućom Srpskom naprednom strankom na društvenim mrežama Fejsbuku, Instagramu, Tviteru i TikToku. Na tim profilima, botovi… »
Zorana Mihajlović o spisku botova: Ja sam šokirana

Zorana Mihajlović o spisku botova: Ja sam šokirana

Glas Zaječara 11.07.2023
Na društvenim mrežama osvanuo je navodni spisak, na kojem je više od 14.000 „bot“ naloga Srpske napredne stranke, gde se nalaze imenima i prezimenima ljudi koji stoje iza njih, kao i mesta odakle su i linkovi ka nalozima iza kojih stoje… »
Spisak botova: Targetiranje ljudi ili (očekivan) odgovor na digitalno nasilje?

Spisak botova: Targetiranje ljudi ili (očekivan) odgovor na digitalno nasilje?

Nova 11.07.2023
Na internetu se nedavno pojavio spisak više od 14.000 navodnih bot naloga Srpske napredne stranke na društvenim mrežama, sa imenima i prezimenima ljudi koji stoje iza njih i mesta odakle su. Šta je to botovanje i ko su ljudi koji botuju za vladajuću… »
Zorana Mihajlović o spisku botova: Ja sam šokirana

Zorana Mihajlović o spisku botova: Ja sam šokirana

Novi magazin 11.07.2023
Na društvenim mrežama osvanuo je navodni spisak, na kojem je više od 14.000 "bot" naloga Srpske napredne stranke, gde se nalaze imenima i prezimenima ljudi koji stoje iza njih, kao i mesta odakle su i linkovi ka nalozima iza kojih stoje. Autentičnost… »
Zorana Mihajlović o spisku botova: Ja sam šokirana

Zorana Mihajlović o spisku botova: Ja sam šokirana

N1 Info 11.07.2023
Na društvenim mrežama osvanuo je navodni spisak, na kojem je više od 14.000 "bot" naloga Srpske napredne stranke, gde se nalaze imenima i prezimenima ljudi koji stoje iza njih, kao i mesta odakle su i linkovi ka nalozima iza kojih stoje. Autentičnost… »
Procurila imena Vučićevih botova koji truju Srbiju

Procurila imena Vučićevih botova koji truju Srbiju

SEEbiz 11.07.2023
BEOGRAD - Afera botovi potresa Srbiju. Prema navodima beogradskog uredništva televizije N1, na internetu se pojavio popis 14.310 profila vladajuće Srpske napredne stranke na društvenim mrežama Facebooku, Instagramu, Twitteru i Tik Toku. Već godinama… »
Analiza spiska SNS botova, na „zadatku“ 3162 osobe, Kruševac najveće žarište, tu je i Novi Sad

Analiza spiska SNS botova, na „zadatku“ 3162 osobe, Kruševac najveće žarište, tu je i Novi Sad

Luftika 11.07.2023
Portal Fake news tragač objavio je analizu tabele botova Srpske napredne stranke u našoj zemlji. Na internetu je pre nekoliko dana objavljena tabela u kojoj su pobrojani, kako se navodi, svi botovi, uz ime, prezime, okrug, mesto i linkove naloga na… »
Slučaj žene koja je bila SNS bot: Ima ih u svim strankama, sede po preduzećima i botuju za naše pare

Slučaj žene koja je bila SNS bot: Ima ih u svim strankama, sede po preduzećima i botuju za naše pare

Radio 021 11.07.2023
Priča bivše SNS aktivistkinje Jovane Brajović je "najpotresnije svedočenje užasnog lica internet vojske Srpske napredne stranke". Međutim, ovaj problem nema samo SNS, već on postoji na nivou svih stranaka i potrebno je menjati sistem. Istovremeno… »

Vesti dana »