​Vinisijus i Benzema su “kraljevski tandem” - Real ispisao istoriju protiv Šahtjora

Sportske.net 03.11.2021  |  Sportske.net

Real Madrid je večeras upisao pobedu od 2:1 nad Šahtjorom, u četvrtom kolu grupe D Lige šampiona. “Kraljevski klub” je tako stigao do svog 1000. odnosno i 1001. gola u ovom takmičenju i tako potao prvi klub kom je to uspelo.

Već u petom minutu Modrić je imao odličnu šansu da iz neposredne blizine dovede Real u vodstvo, ali je golman odbranio. Međutim, tu je Benzema. Francuz je 14. minutu doveo Real u vodstvo. Golman je dodao loptu Marlonu, koji je poklonio loptu Vinisijusu, a ovaj dodao do Benzeme za 1:0 i 1000. gol za Real Madrid u Ligi šampiona. Patrik je imao ozbiljnu priliku da postigne gol za goste, međutim pogodio je stativu. Fernando je pobegao odbrani Reala, ali nije stigao da