RG- Medvedev superiorno do drugog kola, nadamo se da će tamo igrati protiv Srbina!

Sportske.net 24.05.2022  |  Sportske.net

Ruski teniser Danil Medvedev plasirao se u drugo kolo Rolan Garos nakon što je na startu turnira sa ubedljivih 3:0 u setovima (6:2, 6:2, 6:2) savladao Argentinca Fakunda Baginsa.

Medvedev je bio superioran u sva tri seta i dozvolio protivniku po dva gema u svakom. Već na startu meča teniseri su razmenili po brejk, ali je drugi nosilac u nastavku još dva puta oduzeo servis mnogo slabije plasiranom rivalu i osvojio prvi set. Silovito je nastavio Medvedev i poveo sa 4:0 u drugom setu, do kraja je Bagins uspeo samo da ublaži razliku. Već na startu trećeg seta Medvedev pravi novi brejk, ali se Argentinac vraća i poravnava rezultat na 2:2 u setu.