Minimalan poraz na evropskoj premijeri

Veliki park 11.09.2022

Rukometaši Radničkog su u prvoj utakmici prvog kola EHF kupa pretrpeli minimalan poraz u Pragu od ekipe Dukle rezultatom 31:29, poluvreme 14:14, tako da pred revanš meč naredne subote u Kragujevcu imaju aktivan rezultat i šansu da pred svojim navijačima izbore plasman u narednu rundu.

Obzirom da Kragujevčani nemaju iskustvo igranja evropskih utakmica, očekivao se teži početak susreta. No rukometaši iz grada na Lepenici su u meč ušli odgovorno snažno i već na početku pokazali moćnom rivalu da sa njima nema šale. Nakon početnog ispitivanja snaga i rezultata 2:2, gostujući igrači pogotkom Mutavdžića dolaze do 2 gola prednosti (2:4,4.min). Usledio je period dobre igre Radničkog, koji preko Đerića u 8. minutu dolazi do 3:6. Gosti su nastavili da