Poraz rukometaša Radničkog u Češkoj

Ritam grada Kg 11.09.2022  |  Ritam Grada

U prvoj utakmici prvog kola EHF kupa, rukometaši Radničkog pretrpeli su minimalan poraz u Pragu, od ekipe Dukle, rezultatom 31:29 (14:14), tako da pred revanš meč naredne subote u Kragujevcu imaju aktivan rezultat i šansu da pred svojim navijačima izbore plasman u sledeću rundu.

Kragujevčani su dobro otvorili utakmicu i stekli veliku prednost od pet golova (10:5) nakon 11 minuta igre. Međutim, Česi su strpljivom igrom i serijom 4:1 smanjili na 11:9, u 20. minutu, a pet minuta kasnije uspeli su i da preokrenu – 14:13, da bi Grubor zatim poravnao pred poluvreme – 14:14. Rezultatska klackalica i ravnopravna borba nastavljena je do samog finiša, kada je domaćin u poslednja dva minuta postigao dva gola i stekao neznatnu prednost pred revanš –