Ronaldo i Portugalci idu kući – čudesni Maroko u polufinalu Mundijala!

Sputnik 10.12.2022

Bajka Maroka u Kataru se nastavlja. Sjajna afrička selekcija domogla se istorijskog polufinala nakon što je šokirala još jednog favorita, selekciju Portugalije sa 1:0. Strelac istorijskog gola za Maroko i afrički fudbal je Jusuf En Neziri, koji će od večeras biti nacionalni heroj.

Maroko je od starta ušao hrabro u ovaj duel. Portugalci motivisani šesticom protiv Švajcarske krenuli su silovito i imali prvu šansu preko Žaoa Feliksa u petom minutu kada je sjajni golman Jasin Bunu sjajno intervnisao i sačuvao mrežu. Uzvratio je En Neziri koji je u sedmom minutu glavom prebacio gol, a Portugalci su mogli da povedu i preko Gereira koji je izblokiran u dobroj poziciji u 13. minutu, kao i Žoao Feliksa koji je šutirao neprecizno u 31. Kazna za