Triput ura za Mitra! Srbija pobedila Litvaniju i nastavila let ka Evropskom prvenstvu

Sputnik 10.09.2023

Na krilima Aleksandra Mitrovića Orlovi su preleteli Litvaniju i vraćaju se kući sa pobedom rezultatom 3:1 (3:1). Het-trik Mitrogola u prvom poluvremenu, njegov treći u najdražem dresu, trasirao je Srbiji put ka povratku na drugo mesto Grupe G iza Mađarske za plasman na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj 2024. godine.

Srbija je na kratko skliznula na treću poziciju, nakon što je Crna Gora slavila protiv Bugara kasnim golom Stevana Jovetića rezultatom 2:1 (1:0). Bivši as Partizana i Mančester sitija pogodio je mrežu Krstajićeve ekipe u 97. minutu, što je stavilo pritisak na Piksijeve grogirane Orlove, koji su pretrpeli iznenađujući poraz pre tri dana na stadionu „Rajko Mitić“ od Mađarske (1:2). Srbija je sporo i bezidejno otvorila meč u Kanunasu pred polupraznim tribinama, a