Kecmanović doneo prvi bod Srbiji protiv Italije (VIDEO)

Danas 25.11.2023  |  Beta

Teniseri Srbije poveli su danas protiv Italije sa 1:0 u polufinalu Dejvis kupa u Malagi, pošto je Miomir Kecmanović pobedio Lorenca Muzetija sa 6:7(7), 6:2, 6:1.Meč Kecmanovića i Muzetija, 55. i 27. tenisera sveta, trajao je dva sata i 24 minuta.

Kecmanović je sjajno počeo meč, pošto je već u uvodnom gemu stigao do brejka. Potom je bez problema potvrdio brejk, da bi u trećem gemu imao veliku šansu da prelomi prvi set, ali nije iskoristio dve brejk prilike. Muzeti je prvi put zapretio u šestom gemu, Kecmanović je tada spasio jednu brejk loptu, ali nije uspeo u desetom kada je Italijan realizovao drugu brejk priliku i izjednačio na 5:5. Na kraju je prvi set rešen u taj-brejku, koji je dobio Muzeti sa 9:7