BEZ POBEDNIKA NA DERBIJU PRVE LIGE ZAPAD

Valjevska posla 10.12.2023

Derbi 12. kola Prve lige Zapad između ORK Metalca i Mačve iz Bogatića završen je remijem 22-22 (11-13) mada će za ispuštenom pobedom verovatno više žaliti domaći igrači koji su u drugom poluvremenu ispustili lepu prednost i na kraju imali poslednji napad koga nisu iskoristili.

Kada je u 45. minutu odlični Milinković svojim karakterističnim šutevima i efektnim golovima konačno otvorio čvrstu odbranu Mačve na čijem golu je bio sjajni čuvar mreže Stevanović za vođstvo domaćih od 19-16, izgledalo je da je ORK Metalac na pravom putu ka pobedi u derbiju. Ni gol Cvejića za 19-17 nije značio mnogo ali su greške koje je potom napravio tim Dragana Ćaćića meč uvele u u neizvesnu i dramatičnu završnicu. Prvo je jedna neoprezna kontra ka Nedeljkoviću