POTOP METALCA U UŽICU U DRUGOM POLUVREMENU

Valjevska posla 11.12.2023

Oslabljen Metalac je u utakmici 12. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije doživeo težak poraz od Slobode u Užicu 82-103 (25-19, 24-18, 14-32, 19-34) iako je u prvih 20 minuta igrao veoma dobro i u nekoliko mahova stizao čak i do dvocifrene prednosti.

Marko Bajić u akciji pored dva igrača Slobode na jednoj od ranijih utakmica ovih protivnika u Valjevu Bez prehlađenog Sinoveca i povređenog Lešića, Metalac se nije najbolje snašao u uvodnim minutima meča u Užicu pošto je Sloboda zahvaljujući Finču, Borovićaninu i Ćubiću u 3. minutu povela 1-8. Kasnije su Valjevci došli do svoje igre, posebno u napadu i poenima Daja, Armstronga, Popovića i Grubora prvi put poveli 13-12 u 8. minutu. Metalac je znalački koristio pad u