Deseta pobeda Crvene zvezde u Evroligi

Politika 30.01.2024

Pobedila je Crvena zvezda Valensiju u 24. kolu Evrolige rezultatom 82:64 (11:12, 28:18, 22:19, 21:16) U 24. kolu Evrolige Crvena zvezda uspela je da pobedi Valensiju pre svega zahvaljujući odličnom igrom početkom druge četvrtine kada je postigla čak 12 poena a da nije primila nijedan.

Prve četiri minute Crvena zvezda je „zaključala” koš, pa su igrači Valensije prvi koš, i to trojku, postigli tek u petoj minuti kada je rezultat bio 4:3. Mitrović je posle toga pogodio za dvojku, pa Džons, sa osam metara, za trojku i „crveno-beli” su poveli sa 9:3. Na žalost, igrači sa Malog Kalemegdana nisu se snašli na zonsku odbranu Valensije, gubili su lopte u napadu pa je u sedmoj minuti Valensija prvi put povela – 10:9. Do kraja prve četvrtine oba tima nisu