Povezane vesti

Marš na Washington: 'Možda ste ubili sanjara, ali nećete ubiti san'

Marš na Washington: 'Možda ste ubili sanjara, ali nećete ubiti san'

Slobodna Evropa 28.08.2020
Hiljade ljudi okupilo se u Washingtonu u petak 28. avgusta kako bi osudili rasizam i protestovali protiv policijske brutalnosti u Sjedinjenim Državama na godišnjicu marša za ljudska prava iz 1963. godine tokom kojeg je Matin Luther King Jr održao svoj… »
Hiljade ljudi obeležile godišnjicu istorijskog "Marša na Vašington"

Hiljade ljudi obeležile godišnjicu istorijskog "Marša na Vašington"

Glas Amerike 28.08.2020
VAŠINGTON — Hiljade ljudi učestvovale su u petak na maršu u američkoj prestonici Vašingtonu da bi odbacile rasizam, protestovale protiv policijske brutalnosti i obeležile godišnjicu "Marša na Vašington" 1963. godine. Učesnici marša okupili su… »
Marš na Vašington - Dan kada su Afroamerikanci „imali san“

Marš na Vašington - Dan kada su Afroamerikanci „imali san“

Južne vesti 28.08.2020
BBC Martin Luter King tokom govora u Vašingtonu Na pločniku Memorijalnog centra Abraham Linkoln u Vašingtonu uklesane su tri reči: „Ja imam san". Izgovorio ih je 28. avgusta 1963. godine Martin Luter King mlađi, koji će postati tek jedan od… »
Sanja li Amerika još san Martina Lutera Kinga

Sanja li Amerika još san Martina Lutera Kinga

RTS 28.08.2020
Hiljade ljudi okupilo se na maršu u Vašingtonu kako bi osudilo rasizam i policijsku brutalnosti na godišnjicu marša iz 1963. godine, kada je lider borbe za građanska prava Martin Luter King održao svoj istorijski govor "Imam san...". U tom često… »
Hiljade ljudi na godišnjici historijskog Marša na Washington 1963.

Hiljade ljudi na godišnjici historijskog Marša na Washington 1963.

Al Jazeera 28.08.2020
Porodice Afroamerikanaca koje su ranili ili ubili policajci govorit će na istom mjestu na kojem je Martin Luther King Jr. održao svoj poznati govor. Hiljade ljudi okupljaju se u Washingtonu kako bi obilježili 57. godišnjicu historijskog marša za… »
Marš na Vašington – Dan kada su Afroamerikanci „imali san“

Marš na Vašington – Dan kada su Afroamerikanci „imali san“

Danas 28.08.2020
Na pločniku Memorijalnog centra Abraham Linkoln u Vašingtonu uklesane su tri reči: „Ja imam san“. Izgovorio ih je 28. avgusta 1963. godine Martin Luter King Mlađi, koji će postati tek jedan od dvojice Amerikanaca čiji se rođendan slavi kao… »

Vesti dana »