Povezane vesti

Janšini balkanski statisti

Janšini balkanski statisti

Politika 26.04.2021
Ideje o velikoj Srbiji, velikoj Albaniji, nešto većoj Hrvatskoj i rastakanju BiH su nerealne, ali upozoravajuće. U politici ništa nije slučajno. Evropski etno-nacionalisti rade na svom okultnom projektu. Kada neko ovde pomisli da je vreme podela i… »
Portparol EK: Pitanje granica na Zapadnom Balkanu 'zauvek zatvoreno'

Portparol EK: Pitanje granica na Zapadnom Balkanu 'zauvek zatvoreno'

Slobodna Evropa 26.04.2021
Zvaničnici Evropske unije (EU) smatraju da je tema granica na Zapadnom Balkanu, “zatvoreno pitanje”. “Stav EU oko ovog pitanja je poznat. Mi smo apsolutno protiv bilo kakve promene granica. Ovo je nešto što možemo jednom zauvek zatvoriti”… »
Borrell: EU nedvosmisleno podržava cjelovitost BiH

Borrell: EU nedvosmisleno podržava cjelovitost BiH

Al Jazeera 26.04.2021
Visoki predstavnik EvroU-a za vanjsku i sigurnosnu politiku Josep Borrell kaže da nije vidio nikakav ‘non-paper’ u kojem se navodno predlaže mijenjanje granica na zapadnom Balkanu. Visoki predstavnik Evropske unije za vanjsku i sigurnosnu politiku… »
Mihajlović i Trajković o kosovskom dijalogu

Mihajlović i Trajković o kosovskom dijalogu

Nova 26.04.2021
Vladavina prava, spoljna politika i dijalog su teme koje su za Brisel ključne i ovu poruku predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću preneo je visoki predstvanik EU Žozef Borelji. Nova rudna dijaloga najavljena je za maj, a o tome će evropski zvaničnici… »
Vučić: Do Skoplja ćemo stizati za tri i po sata

Vučić: Do Skoplja ćemo stizati za tri i po sata

Nova 26.04.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, nakon razgovora sa zvaničnicima EU u Briselu, da krajem avgusta počinje gradnja projekta Niš - Priština, a da se dogovara i pruga do Preševa. Evropska unija u izgradnju brze prugu između Beograda… »
Od Beograda do Skoplja za samo 3 sata i 15 minuta: Najavljene drastične promene na srpskim prugama!

Od Beograda do Skoplja za samo 3 sata i 15 minuta: Najavljene drastične promene na srpskim prugama!

Mondo 26.04.2021
Aleksandar Vučić danas boravi drugi dan u Briselu, gde se sastao sa čelnicima Evropske unije. Aleksandar Vučić danas boravi drugi dan u Briselu, gde se sastao sa čelnicima Evropske unije. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je večeras da… »
EU odbacuje prekrajanje granica na Balkanu

EU odbacuje prekrajanje granica na Balkanu

Glas Amerike 26.04.2021
BRISEL — Evropska unija je "apsolutno protiv" prekrajanja granica na Zapadnom Balkanu, poručio je Erik Mamer, portparol predsednice Evropske komisije Ursule fon der Lajen, u odgovoru na nezvanični diplomatski dokument, takozvani "non-pejper" u kojem… »
Borel: Nisam video non pejper, to za mene nije predmet razgovora

Borel: Nisam video non pejper, to za mene nije predmet razgovora

Beta video 26.04.2021
BEOGRAD - Visoki predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borel je danas u Briselu rekao da non pejper dokument koji je Briselu navodno dostavio slovenački premijer Janez Janša, a u kojem se predlaže prekrajanje granica na Balkanu za… »
Borell: Non-paper je za mene nepostojeće pitanje

Borell: Non-paper je za mene nepostojeće pitanje

Slobodna Evropa 26.04.2021
Visoki predstavnik Evropske unije za vanjsku politiku i sigurnost Josep Borell rekao je u Briselu da za njega non-paper dokument koji je navodno dostavio slovenački premijer Janez Janša i u kojem se predlaže prekrajanje granica na Zapadnom Balkanu… »
Borelj: Nisam video non pejper, to za mene nije predmet razgovora

Borelj: Nisam video non pejper, to za mene nije predmet razgovora

Danas 26.04.2021
Visoki predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borelj je danas u Briselu rekao da non pejper dokument koji je Briselu navodno dostavio slovenački premijer Janez Janša, a u kojem se predlaže prekrajanje granica na Balkanu za njega kao… »
„Nismo videli non-pejper, EU protiv promene granica“

„Nismo videli non-pejper, EU protiv promene granica“

Nova 26.04.2021
Zvaničnici Evropske unije (EU) izjavili su da nisu videli "non-pejper" dokument koji sadrži predloge za prekrajanje granica na Zapadnom Balkanu te da ne podržavaju bilo kakve promene granica. Potparol Evropske komisije Erik Mamer je odgovarajući na… »
Borel: Nisam video non-pejper, podržavamo integritet zemalja Zapadnog Balkana

Borel: Nisam video non-pejper, podržavamo integritet zemalja Zapadnog Balkana

N1 Info 26.04.2021
Visoki predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borel je rekao da nije video non-pejper dokument koji je Briselu navodno dostavio slovenački premijer Janez Janša, a u kojem se predlaže prekrajanje granica na Balkanu, i istakao je da EU… »
EU ne podržava promenu granica na Balkanu

EU ne podržava promenu granica na Balkanu

Novi magazin 26.04.2021
Portparol Evropske komisije Erik Mamer (Eric) izjavio je danas u Briselu da Evropska unija (EU) apsolutno ne podržava promenu granica na Zapadnom Balkanu i da takve ideje jednom zauvek treba ostaviti po strani. Na pitanje novinara o non-pejper dokumentu… »
EK: EU apsolutno nije za prekrajanje granica na Zapadnom Balkanu

EK: EU apsolutno nije za prekrajanje granica na Zapadnom Balkanu

RTV 26.04.2021
BRISEL - Evropska unija "apsolutno nije za prekrajanje" granica na Zapadnom Balkanu, izjavio je danas portparol Evropske komisije Erik Mamer. "Apsolutno nismo za bilo kakve promene granica", izjavio je Mamer na konferenciji za novinare, a prenosi agencija… »

Vesti dana »