Povezane vesti

Joanikije: "Ako neće mir, uzeće prokletstvo"

Joanikije: "Ako neće mir, uzeće prokletstvo"

RTS 28.08.2021
Mitropolit Joanikije je poručio protivnicima ustoličenja da ukoliko neće mir, uzeće prokletstvo. On je poruku da se ustoličava negde drugo, van Cetinja, nazvao podmuklom i tužnom i dodao da nije zabranjeno narodu da učestvuje u svečanosti. "Ako… »
Joanikije: Poruka protivnika ustoličenja podmukla i tužna

Joanikije: Poruka protivnika ustoličenja podmukla i tužna

N1 Info 28.08.2021
Mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije je poruku protivnika svog ustoličenja na Cetinju nazvao podmuklom i tužnom i poručio da neće "nigde drugo da traži svoj tron mimo onoga koji je Gospod i Sveti Petar Cetinjski utvrdio". „To je onaj tron koji… »
Oglasio se mitropolit Joanikije Znam kako je prošao moj prethodnik

Oglasio se mitropolit Joanikije Znam kako je prošao moj prethodnik

Alo 28.08.2021
- A gde bih se ja to drugo ustoličio? Hoću li njih da pitam gde ću se ustoličiti, njih koji me truju mržnjom svakodnevno, pita se mitropolit Joanikije. Mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije poruke onih koji su protivnici njegovog ustoličenja na… »
Poruka mitropolita Joanikija: Ako neće mir, uzeće prokletstvo

Poruka mitropolita Joanikija: Ako neće mir, uzeće prokletstvo

Sputnik 28.08.2021
Mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije danas je poruku protivnika njegovog ustoličenja na Cetinju nazvao podmuklom i tužnom i dodao da je crkva učinila sve za mir, a da će onaj ko neće mir, uzeti prokletstvo Svetog Petra. „A gde bih se ja to… »
Oglasio se mitropolit Joanikije: Znam kako je prošao moj prethodnik

Oglasio se mitropolit Joanikije: Znam kako je prošao moj prethodnik

Večernje novosti 28.08.2021
Foto MPC - A gde bih se ja to drugo ustoličio? Hoću li njih da pitam gde ću se ustoličiti, njih koji me truju mržnjom svakodnevno. Ali, lako je meni sve to. Znam kako je prošao moj prethodnik. On je mučenik bio za trideset godina svoje arhijerejske… »

Vesti dana »