Povezane vesti

Počelo suđenje za 20 osoba optuženih za napade u Parizu 2015.

Počelo suđenje za 20 osoba optuženih za napade u Parizu 2015.

Slobodna Evropa 08.09.2021
Suđenje grupi od 20 osoba optuženih za napade tzv. Islamske države 2015. u Parizu u kojima je 130 ljudi ubijeno a stotine su povrijeđene, počelo je u srijedu (8. septembar) u sigurnom pariškom kompleksu u zgradi suda iz 13. vijeka. Devet naoružanih… »
Počelo suđenje za terorističke napade 2015. u Parizu

Počelo suđenje za terorističke napade 2015. u Parizu

Novi magazin 08.09.2021
Suđenje 20-orici optuženih za napade Islamske države 2015. u Parizu, u kojima je 130 ljudi ubijeno a stotine ranjeno, počelo je danas u bezbednom pariskom kompleksu u zgradi suda iz 13. veka. Devet naoružanih ljudi i bombaša samoubica izvelo je… »
Počelo suđenje teroristima za napad u Parizu 2015.

Počelo suđenje teroristima za napad u Parizu 2015.

Glas Amerike 08.09.2021
PARIZ — Suđenje 20 osoba povezanih sa terorističkim napadima u Fracuskoj u novembru 2015. godine počelo je u sredu u Parizu, a očekuje se da će trajati devet meseci. Šestorici optuženih sudi se u odsustvu, a prema nekim izveštajima smatra se da… »
Francuska i kontraterorizam: Počelo istorijsko suđenje za napade u Parizu 2015.

Francuska i kontraterorizam: Počelo istorijsko suđenje za napade u Parizu 2015.

Južne vesti 08.09.2021
Reuters U Francuskoj je počelo istorijsko suđenje zbog napada u Parizu 2015. u kojima je poginulo 130 ljudi. Odgovornost je tada preuzela ekstremistička grupa Islamska država, a ovo je najgori zločin u Francuskoj posle Drugog svetskog rata. Jedini… »
Francuska i kontraterorizam: Počelo istorijsko suđenje za napade u Parizu 2015.

Francuska i kontraterorizam: Počelo istorijsko suđenje za napade u Parizu 2015.

BBC News 08.09.2021
Jedini preživeli napadač, Salah Abdeslam, našao se pred sudom sa još 13 optuženih, a proces se odvija u namenski izgrađenom objektu u Parizu. U Francuskoj je počelo istorijsko suđenje zbog napada u Parizu 2015. u kojima je poginulo 130 ljudi… »
Počinje suđenje za teroristički napad koji je šokirao svet: A sve oči će biti uprte samo u njega! Foto

Počinje suđenje za teroristički napad koji je šokirao svet: A sve oči će biti uprte samo u njega! Foto

Kurir 08.09.2021
Austrijanka Tereza Sed, majka dvoje dece koja živi u Parizu, svog prijatelja Stefana je 13. novembra 2015. godine pozvala da zajedno proslave njegov 40. rođendan. Pripremila je za njega i prigodan poklon - dve ulaznice za koncert američke rok grupe… »
Optuženi za terorizam u Francuskoj: Ja sam vojnik Islamske države

Optuženi za terorizam u Francuskoj: Ja sam vojnik Islamske države

Nova 08.09.2021
U Francuskoj je danas počelo suđenje grupi od 20 muškaraca optuženih za terorističke napade u Parizu 2015. godine, u kojima je ubijeno 130 osoba, a jedini preživeli napadač Salah Abdeslam pred sudom je rekao da je "vojnik Islamske države"… »
"Ja sam vojnik: ISIS-a" Najveće suđenje u istoriji Francuske: Organizator masakra u Parizu 2015. Abdesalam izašao pred sud

"Ja sam vojnik: ISIS-a" Najveće suđenje u istoriji Francuske: Organizator masakra u Parizu 2015. Abdesalam izašao pred sud

Blic 08.09.2021
U Francuskoj je danas počelo suđenje grupi od 20 muškaraca optuženih za terorističke napade u Parizu 2015. godine, u kojima je ubijeno 130 osoba, a jedini preživeli napadač Salah Abdeslam pred sudom je rekao da je "vojnik Islamske države"… »
"Proces veka" u Parizu: Glavni optuženi za teroristički napad branio se rečima "Ja sam vojnik ISIS"

"Proces veka" u Parizu: Glavni optuženi za teroristički napad branio se rečima "Ja sam vojnik ISIS"

Telegraf 08.09.2021
Jedino je Abdeslam, kao direktni učesnik, optužen za ubistvo. U Francuskoj je danas počelo suđenje grupi od 20 muškaraca optuženih za terorističke napade u Parizu 2015. godine, u kojima je ubijeno 130 osoba. Jedini preživeli napadač Salah… »
U Parizu počinje suđenje dvadesetorici optuženoj za napade 2015. godine

U Parizu počinje suđenje dvadesetorici optuženoj za napade 2015. godine

N1 Info 08.09.2021
Suđenje dvadesetorici optuženih za napade Islamske države 2015. u Parizu u kojima je 130 ljudi ubijeno, a stotine su povređene, počinje u bezbednom pariskom kompleksu u zgradi suda iz 13. veka. Devet naoružanih ljudi i bombaša samoubica izvelo je… »
Pariz: Počinje suđenje optuženima za teroristički napad 2015.

Pariz: Počinje suđenje optuženima za teroristički napad 2015.

Nova 08.09.2021
Suđenje 20-orici optuženih za napade Islamske države 2015. u Parizu, u kojima je 130 ljudi ubijeno, a stotine su povređene počinje danas u bezbednom pariskom kompleksu u zgradi suda iz 13. veka. Devet naoružanih ljudi i bombaša samoubica izvelo je… »
Počinje suđenje grupi od 20 muškaraca za najveći teroristički napad u Francuskoj: Ubili 130 ljudi

Počinje suđenje grupi od 20 muškaraca za najveći teroristički napad u Francuskoj: Ubili 130 ljudi

Telegraf 08.09.2021
Od 20 optuženih, 14 će se naći na sudu, a šestorici će se suditi u odsustvu. Za petoricu od te grupe pretpostavlja se da su mrtvi, dok se za jednog ne zna gde je. U Francuskoj danas počinje suđenje grupi od 20 muškaraca optuženih za terorističke… »
Stroge mjere sigurnosti na početku suđenja za teroristički napad u Parizu

Stroge mjere sigurnosti na početku suđenja za teroristički napad u Parizu

Al Jazeera 08.09.2021
U napadu je ubijeno 130 osoba, a stotine su ranjene kada su napadači, naoružani i opremljeni samoubilačkim prslucima, napali šest barova i restorana, koncertnu dvoranu Bataclan i sportski stadion. Suđenje dvadesetorici osumnjičenih za sudjelovanje u… »

Vesti dana »