Povezane vesti

Umro Čarls Simić

Umro Čarls Simić

Telegraf 10.01.2023
Nisu poznate okolnosti pod kojima je umro. Vest o smrti Simića objavljena je na društvenim mrežama, ali ne i okolnosti pod kojima je umro. Rođen je u Beogradu 1938. godine. Bio je jedan od najznačajnijih savremenih svetskih pesnika i esejista. Dobio… »
"Dok su NATO bombe padale po Beogradu, tetka mi je tražila Klintonov telefon": Ovako je Čarls Simić pisao o martu 1999.

"Dok su NATO bombe padale po Beogradu, tetka mi je tražila Klintonov telefon": Ovako je Čarls Simić pisao o martu 1999.

Blic 10.01.2023
Veliki američki pesnik i esejista Čarls Simić preminuo je u 85. godini. Vest o smrti Simića objavljena je na društvenim mrežama. Čarls Simić je dobitnik niza najvažnijih američkih i svetskih priznanja za poeziju, među kojima su Pulicerova… »
"Dok su NATO bombe padale po Beogradu, tetka mi je tražila Klintonov telefon": Ovako je Čarls Simić pisao o martu 1999.

"Dok su NATO bombe padale po Beogradu, tetka mi je tražila Klintonov telefon": Ovako je Čarls Simić pisao o martu 1999.

Blic 10.01.2023
Veliki američki pesnik i esejista Čarls Simić preminuo je u 85. godini. Vest o smrti Simića objavljena je na društvenim mrežama. Čarls Simić je dobitnik niza najvažnijih američkih i svetskih priznanja za poeziju, među kojima su Pulicerova… »
Umro Čarls Simić

Umro Čarls Simić

Blic 09.01.2023
Američki pesnik srpskog porekla Čarls Simić preminuo je u 85. godini. Vest o smrti Simića objavljena je na društvenim mrežama, ali ne i okolnosti pod kojima je umro. Rođen je u Beogradu 1938. godine. Bio je jedan od najznačajnijih savremenih… »

Vesti dana »