Povezane vesti

Skoro 45.000 poginulih u zemljotresima u Turskoj i Siriji

Skoro 45.000 poginulih u zemljotresima u Turskoj i Siriji

Dnevnik 19.02.2023
Broj poginulih u zemljotresima u Turskoj i Siriji porastao je danas na 44.708 pošto je u Turskoj zabeleženo više od 41.000 stradalih. Kako pokazuju najnoviji podaci turske Agencije za upravljanje katastrofama (AFAD), 41.020 osoba je poginulo u… »
Došao je trenutak kog su se svi pribojavali: Ruševine su sada prepune leševa, spasioci odlaze, nada umire

Došao je trenutak kog su se svi pribojavali: Ruševine su sada prepune leševa, spasioci odlaze, nada umire

Nova 19.02.2023
Dve nedelje nakon prvih razornih potresa koji su pogodili Tursku i Siriju, čini se da nade za pronalaženje živih ispod ruševina više nema. U prilog tome govori i činjenica da se veliki broj stranih spasiilačkih ekipa već povukao i Turske, a sada i… »
U zemljotresima na jugu Turske dosad poginulo 40.689 građana

U zemljotresima na jugu Turske dosad poginulo 40.689 građana

Nova 19.02.2023
Predsednik Uprave za katastrofe i upravljanje vanrednim situacijama (AFAD) Junus Sezer izjavio je da je “u zemljotresima na jugu Turske dosad poginulo 40.689 osoba”, javlja Anadolija. Sezer je potvrdio da se završavaju akcije spasavanja izuzev nekih… »
"Mislili smo da haluciniramo": Kako je moguće preživeti 10 dana pod ruševinama? Tajna je u "trouglu života"

"Mislili smo da haluciniramo": Kako je moguće preživeti 10 dana pod ruševinama? Tajna je u "trouglu života"

Blic 19.02.2023
Više od deset dana nakon potresa magnitude 7,8 koji je pogodio Tursku i Siriju, spasilačke ekipe i dalje izvlače žive ljude iz ruševina. Naravno da smo mislili da je to nemoguće, izvući nekog živog nakon deset dana bilo je stvarno veliko… »
Stigao je trenutak kog su se svi pribojavali: Ruševine sada vrve od leševa, spasioci se povlače, a Nada umire

Stigao je trenutak kog su se svi pribojavali: Ruševine sada vrve od leševa, spasioci se povlače, a Nada umire

Kurir 19.02.2023
Dve nedelje nakon što su razorni zemljotresi pogodili Tursku i Siriju, deluje kao da nade za pronalaženje živih ispod ruševina više nema. U prilog tome govori i činjenica da se veliki broj stranih spasilačkih ekipa već povukao iz Turske, a sada i… »
Više od 40.000 poginulih u zemljotresima u Turskoj, potrage u dve provincije

Više od 40.000 poginulih u zemljotresima u Turskoj, potrage u dve provincije

RTV 19.02.2023
ANKARA - Najmanje 40.689 ljudi poginulo je u dva snažna zemljotresa koja su potresla južnu Tursku 6. februara, saopštila je danas turska Agencija za upravljanje katastrofama. "Akcije potrage i spasavanja okončane su u zoni zemljotresa, osim u južnim… »
"I dalje se drma, smrt dolazi": Tinejdžer zarobljen u ruševinama u Turskoj snimio oproštajni video, mislio je da mu je…

"I dalje se drma, smrt dolazi": Tinejdžer zarobljen u ruševinama u Turskoj snimio oproštajni video, mislio je da mu je…

Blic 19.02.2023
Srednjoškolac iz Turske potresao je naciju snimajući svoje oproštaje sa voljenima zatrpan pod ruševinama usled katastrofalnog zemljotresa koji je ranije ovog meseca pogodio područje na granici sa Sirijom. Potres jačine 7,8 Rihtera pogodio je 6… »
Dve nedelje od snažnog zemljotresa bustavlja se potraga za žrtvama

Dve nedelje od snažnog zemljotresa bustavlja se potraga za žrtvama

Insajder 19.02.2023
Mislim da više nema ljudi koje možemo spasiti, izjavio je u subotu uveče na ruševinama u Antakiji jedan od pripadnika nacioanlne uprave za vanredne situacije (AFAD) u Turskoj, skoro dve nedelje od snažnog zemljotresa koji je prouzrokovao… »
Zemljotres u Turskoj i Siriji: Obustavlja se potraga za preživelima, više od 46.000 stradalih

Zemljotres u Turskoj i Siriji: Obustavlja se potraga za preživelima, više od 46.000 stradalih

Danas 19.02.2023
Skoro dve nedelje posle razornog zemljotresa, predstavnici Nacionalne uprave za vanredne situacije (AFAD) najavili su obustave potrage za preživelima i žrtvama. „Mislim da više nema ljudi koje možemo spasiti“, izjavio je u Antakiji jedan od… »
Zemljotres u Turskoj i Siriji: Obustavlja se potraga za preživelima, više od 46.000 stradalih

Zemljotres u Turskoj i Siriji: Obustavlja se potraga za preživelima, više od 46.000 stradalih

Danas 19.02.2023
Skoro dve nedelje posle razornog zemljotresa, predstavnici Nacionalne uprave za vanredne situacije (AFAD) najavili su obustave potrage za preživelima i žrtvama. „Mislim da više nema ljudi koje možemo spasiti“, izjavio je u Antakiji jedan od… »
Spasilac iz Turske: Mislim da više nema ljudi koje možemo da spasimo

Spasilac iz Turske: Mislim da više nema ljudi koje možemo da spasimo

Danas 19.02.2023
Mislim da više nema ljudi koje možemo spasiti, izjavio je u subotu uveče na ruševinama u Antakiji jedan od pripadnika Nacionalne uprave za vanredne situacije (AFAD) u Turskoj, skoro dve nedelje od snažnog zemljotresa koji je prouzrokovao… »
„Tata ne plači, dolaze da nas spasu“: Emotivan susret oca i ćerke prvi put nakon katastrofe u Turskoj (VIDEO)

„Tata ne plači, dolaze da nas spasu“: Emotivan susret oca i ćerke prvi put nakon katastrofe u Turskoj (VIDEO)

Danas 19.02.2023
Četverogodišnja Gada Ajan (Ayyan) i njen otac Ahmet ponovno su se susreli nakon što su bili zatrpani u hrpi ruševina koja im je nekada bila dom na jugu Turske. – Kad se počelo tresti, zgrabio sam ćerku i cela porodica je počela bežati. Kuća se… »
VIDEO Ležali su ispod ruševina, a onda su mu odveli ćerku: „Prvo sam čuo krike, jauke pa dozivanje – tata, tata“

VIDEO Ležali su ispod ruševina, a onda su mu odveli ćerku: „Prvo sam čuo krike, jauke pa dozivanje – tata, tata“

Nova 19.02.2023
Četverogodišnja devojčica Gada i njen otac Ahmet Ajan ponovno su se susreli nakon što su danima bili zatrpani pod ruševinama doma u južnoj Turskoj. U trenutku strašnog potresa koji je ubio više od 45.000 ljudi bili su zajedno. Ali, Gada je… »
Dirljiv susret oca i ćerke (4) posle zemljotresa u Turskoj! Nije mu dala da se preda: To je moja devojčica, ona je moj heroj…

Dirljiv susret oca i ćerke (4) posle zemljotresa u Turskoj! Nije mu dala da se preda: To je moja devojčica, ona je moj heroj…

Kurir 19.02.2023
Broj žrtava razornog zemljotresa u Turskoj raste iz sata u sat i trenutno je premašio 40.000. Ipak, u moru loših vesti nađe se i poneka lepa, poput ove. Četvorogodišnja devojčica Gada Ajan i njen otac Ahmet ponovno su se susreli nakon što su… »

Vesti dana »