Povezane vesti

Pič: Dodikove pretnje i opstruisanje rada visokog predstavnika u BiH imaće neizbežne posledice

Pič: Dodikove pretnje i opstruisanje rada visokog predstavnika u BiH imaće neizbežne posledice

Novi magazin 08.09.2023
Izaslanik Velike Britanije za Zapadni Balkan Strjuart Pič izjavio je su pretnje predsednika Republike Srpske Milorada Dodika hapšenjem visokog predstavnika u BiH Kristijana Šmita i opstruisanje rada visokog predstavnika nezakonite, protivustavne i… »
Šmit: Neka se Dodik spremi za neugodne trenutke

Šmit: Neka se Dodik spremi za neugodne trenutke

Politika 08.09.2023
Visoki predstavnik u BiH Kristijan Šmit najavio je da će naredne sedmice boraviti u Republici Srpskoj, a predsedniku Srpske Miloradu Dodiku je poručio da se, kako je naveo, „spremni za neke neugodne trenutke“. „Tamo zapravo imam termine u… »
Delegacija EU: Zabrana za Šmita je još jedna provokacija

Delegacija EU: Zabrana za Šmita je još jedna provokacija

Politika 08.09.2023
Iz Delegacije EU u BiH reagovali su na najavu predsednika Republike Srpske Milorada Dodika da je u pripremi uredba o zabrani ulaska visokog predstavnika Kristijana Šmita u Srpsku, što su ocenili kao još jednu provokaciju koja narušava ustvarni okvir… »
Stejt department o najavi uredbe o zabrani ulaska Šmita u Srpsku

Stejt department o najavi uredbe o zabrani ulaska Šmita u Srpsku

Politika 08.09.2023
VAŠINGTON – Američki Stejt department osudio je danas najavu predsednika Republike Srpske Milorada Dodika da je u pripremi uredba o hapšenju i deportaciji visokog predstavnika Kristijana Šmita ukoliko uđe na teritoriju Srpske. Portparol Stejt… »
Stejt department osudio najavu Dodika o donošenju uredbe o zabrani ulaska Kristijana Šmita u Republiku Srpsku

Stejt department osudio najavu Dodika o donošenju uredbe o zabrani ulaska Kristijana Šmita u Republiku Srpsku

Euronews 08.09.2023
Američki Stejt department osudio je najavu predsednika Republike Srpske Milorada Dodika da je u pripremi uredba o hapšenju i deportaciji visokog predstavnika Kristijana Šmita ukoliko uđe na teritoriju Srpske. Portparol Stejt departmenta Metju Miler je… »
Delegacija EU: Zabrana za Šmita je još jedna provokacija

Delegacija EU: Zabrana za Šmita je još jedna provokacija

Euronews 08.09.2023
Iz Delegacije EU u BiH reagovali su na najavu predsednika Republike Srpske Milorada Dodika da će je u pripremi uredba o zabrani ulaska visokog predstavnika Kristijana Šmita u Srpsku, što su ocenili kao još jednu provokaciju koja narušava ustvarni… »
Delegacija EU: Zabrana za Šmita je još jednna provokacija

Delegacija EU: Zabrana za Šmita je još jednna provokacija

RTV 08.09.2023
SARAJEVO - Iz Delegacije EU u BiH reagovali su na najavu predsednika Republike Srpske Milorada Dodika da će je u pripremi uredba o zabrani ulaska visokog predstavnika Kristijana Šmita u Srpsku, što su ocenili kao još jednu provokaciju koja narušava… »
Delegacija EU reagovala na Dodikove poruke Šmitu "Žalosno je što predsednik Srpske ponovo stavlja težište na podele"

Delegacija EU reagovala na Dodikove poruke Šmitu "Žalosno je što predsednik Srpske ponovo stavlja težište na podele"

Blic 08.09.2023
Najave predsednika Republike Srpske Milorada Dodika o dekretu kojim se sprečava ulazak Kristijana Šmita u entitet predstavlja još jednu provokaciju koja narušava ustavni okvir BiH, saopšteno je iz Delegacije EU u BiH. Poručuju da takva inicijativa… »
Šmit: Dodik nema nadležnost ni ovlaštenja da naredi moje hapšenje

Šmit: Dodik nema nadležnost ni ovlaštenja da naredi moje hapšenje

Novi magazin 08.09.2023
Visoki predstavnik u BiH Kristijan Šmit (Christian Schmidt) izjavio je da predsednik Republike Srpske Milorad Dodik nema nadležnost i ovlašćenja da naredi njegovo hapšenje. "Zaštićen sam Bečkom diplomatskom konvencijom i samim tim uživam… »
Kancelarija EU: Najava zabrane ulaska Schmidtu u RS nova Dodikova provokacija

Kancelarija EU: Najava zabrane ulaska Schmidtu u RS nova Dodikova provokacija

Slobodna Evropa 08.09.2023
Kancelarija Evropske unije (EU) u Bosni i Hercegovini (BiH) ocenila je u petak, 8. septembra, da je najava predsednika Republike Srpske Milorada Dodika o zabrani ulaska visokom predstavniku Kristijanu Šmitu (Christian Schmidt) u taj entitet još jedna… »
Šmit najavio dolazak u Republiku Srpsku i poručio Dodiku da "ne tera svoje sebične ludosti"

Šmit najavio dolazak u Republiku Srpsku i poručio Dodiku da "ne tera svoje sebične ludosti"

Euronews 08.09.2023
Visoki predstavnik u BiH Kristijan Šmit najavio je da će naredne sedmice boraviti u Republici Srpskoj, a predsedniku Srpske Miloradu Dodiku je poručio da se, kako je naveo, "spremi za neke neugodne trenutke". "Tamo zapravo imam termine u narednih… »
Kristijan Šmit: Naredne nedelje idem u RS, Dodik nema nadležnost da me uhapsi

Kristijan Šmit: Naredne nedelje idem u RS, Dodik nema nadležnost da me uhapsi

Pravda 08.09.2023
Visoki predstavnik u BiH kristijan Šmit izjavio je da će sledeće nedelje otputovati u republiku Srpsku i poručio predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku da se "spremi na neke neugodne trenutke". „Tamo zapravo imam termine u narednih nekoliko… »
Šmit: Dolazim u Srpsku, neka se Dodik spremi…

Šmit: Dolazim u Srpsku, neka se Dodik spremi…

Vesti online 08.09.2023
Visoki predstavnik u BiH Kristijan Šmit najavio je da će naredne nedelje boraviti u Republici Srpskoj, a predsedniku Srpske Miloradu Dodiku je poručio da se, kako je naveo, “spremi za neke neugodne trenutke”. – Tamo zapravo imam termine u… »
Šmit najavio dolazak u Srpsku i poručio da se Dodik spremi za neugodne trenutke

Šmit najavio dolazak u Srpsku i poručio da se Dodik spremi za neugodne trenutke

Sputnik 08.09.2023
Tzv. visoki predstavnik u BiH Kristijan Šmit najavio je da će naredne sedmice boraviti u Republici Srpskoj, a predsedniku Srpske Miloradu Dodiku je poručio da se, kako je naveo, "spremni za neke neugodne trenutke". „Tamo zapravo imam termine u… »
Šmit: Naredne nedelje idem u RS, Dodik nema nadležnost da me uhapsi

Šmit: Naredne nedelje idem u RS, Dodik nema nadležnost da me uhapsi

Danas 08.09.2023
Visoki predstavnik u BiH kristijan Šmit izjavio je da će sledeće nedelje otputovati u republiku Srpsku i poručio predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku da se „spremi na neke neugodne trenutke“. „Tamo zapravo imam termine u narednih… »
"Ako Kristijan Šmit..." Dodik otkrio u kom slučaju će proglasiti samostalnost RS

"Ako Kristijan Šmit..." Dodik otkrio u kom slučaju će proglasiti samostalnost RS

Večernje novosti 07.09.2023
AKO Kristijan Šmit nametne Zakon o državnoj imovini, istog trenutka ćemo proglasiti samostalnost, rekao je predsednik Republike Srpske Milorad Dodik novinarima u Banjaluci. Foto ohr/ V. Milošević - Trebalo je mi da izaberemo visokog predstavnika, a… »

Vesti dana »