Povezane vesti

Počastvovani smo od našeg predsednika, našeg kuma: Roditelji malog Lazara, kome je Vučić kum, za "Novosti" (video)

Počastvovani smo od našeg predsednika, našeg kuma: Roditelji malog Lazara, kome je Vučić kum, za "Novosti" (video)

Večernje novosti 25.10.2023
HVALA predsedniku koji je kumovao našem sinu i koji će ga takođe krstiti. Veoma smo ponosni i velika nam je bila čast. Nismo verovali da je to istina, a kada smo shvatili šta se dešava, stvarno smo bili presrećni. Ljudi na Kosovu i Metohiji su… »
Sistem „Pronađi me“ počinje sa radom, Vučić na prezentaciji (video)

Sistem „Pronađi me“ počinje sa radom, Vučić na prezentaciji (video)

Politika 25.10.2023
U Srbiji je danas pušten u rad sistem za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletnog lica - „Pronađi me“ koji u više zemalja sveta već postoji kao ''Amber Alert''. Prezentaciji i puštanju sistema u rad u Palati ''Srbija''… »
Vučić priredio dirljivu posetu za srpsku porodicu sa Kim! Predsednik kumovao malom Lazaru: Pitaću patrijarha da ga krsti…

Vučić priredio dirljivu posetu za srpsku porodicu sa Kim! Predsednik kumovao malom Lazaru: Pitaću patrijarha da ga krsti…

Kurir 25.10.2023
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić ugostio je danas članove porodice Janković sa Kosova i Metohije, u zgradi Generalnog sekretarijata predsednika Republike. Lazar Janković je 1.000 beba koja je rođena u bolnici u Pasjanu od otvaranja ove… »
Vučić: Ovo je moje kumče, opet nam se na Kosovu i Metohiji Lazari rađaju

Vučić: Ovo je moje kumče, opet nam se na Kosovu i Metohiji Lazari rađaju

Politika 25.10.2023
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić primio je danas članove porodice Janković sa Kosova i Metohije. - Opet nam se na Kosovu i Metohiji Lazari rađaju. Lazar je napredno i zdravo dete, hiljadita beba rođena u Pasjanu, a ja sam veoma… »
Prva poruka srpskog Amber alerta izgleda ovako: Kad vam od "Pronađi me" stigne SMS, to znači ove 3 stvari

Prva poruka srpskog Amber alerta izgleda ovako: Kad vam od "Pronađi me" stigne SMS, to znači ove 3 stvari

Kurir 25.10.2023
BEOGRAD - U Srbiji je danas pušten u rad sistem za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletne osobe "Pronađi me" koji u više zemalja sveta već postoji kao Amber alert, po uzoru na američki model. U slučaju nestanka deteta, u prvoj… »
Stigla prva poruka srpskog amber alerta: Sistem na snazi od danas, u rad uključeni MUP i država

Stigla prva poruka srpskog amber alerta: Sistem na snazi od danas, u rad uključeni MUP i država

EurActiv 25.10.2023
Poruka koja će u slučaju nestanka stizati sadržaće fotografiju nestalog lica uz neke od osnovnih posataka, kao i gde je poslednji put viđeno Na telefone mobilnih korisnika počele su da stižu poruke obaveštenja o pokretanju sistema za pronalazak… »
Vučić sa porodicom Janković sa kosmeta Mali Lazar hiljadita beba rođena u Pasjanu; Veći nam je natalitet na KiM nego u…

Vučić sa porodicom Janković sa kosmeta Mali Lazar hiljadita beba rođena u Pasjanu; Veći nam je natalitet na KiM nego u…

Dnevnik 25.10.2023
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić primio je u posetu članove porodice Janković sa Kosova i Metohije. Najmlađi član porodice Janković, mali Lazar, je 1.000 beba koja je rođena u bolnici u Pasjanu od otvaranja ove zdravstene ustanove… »
Počeo sa radom srpski Amber alert, Vučić: Nek jedno dete pronađemo, mnogostruko se isplatio

Počeo sa radom srpski Amber alert, Vučić: Nek jedno dete pronađemo, mnogostruko se isplatio

Telegraf 25.10.2023
Srpski Amber alert oglašavaće se ukoliko nestanu maloletne osobe. Srpski Amber alert, tačnije sistem za obaveštavanje nestalih maloletnih lica "Pronađi me", trebalo bi da bude pušten u rad svakog trenutka a prezentaciji i puštanju prisustvuju u… »
Lazar je 1.000 dete rođeno u Pasjanu na KiM: Vučić priredio dirljiv doček za skromnu srpsku porodicu

Lazar je 1.000 dete rođeno u Pasjanu na KiM: Vučić priredio dirljiv doček za skromnu srpsku porodicu

Telegraf 25.10.2023
Lazar je rođen 25. jula ove godine, a tada je njegova porodica izrazila želju da detetu ime da lično predsednik Srbije iz zahvalnosti za njegovo zalaganje za otvaranje porodilišta u Pasjanu. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je danas… »
Vučić: Sa sistemom "Pronađi me" neće biti lako učiniti otmicu

Vučić: Sa sistemom "Pronađi me" neće biti lako učiniti otmicu

Radio 021 25.10.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da pored sistema za uzbunjivanje u slučaju nestanka dece "Pronađi me", koji je urađen po uzoru na američki "Amber alert" neće biti lako izvesti otmicu. "Sa ovakvim sistemom, digitalizovanim… »
Vučić: Sa sistemom 'Pronađi me', neće biti lako učiniti otmicu

Vučić: Sa sistemom 'Pronađi me', neće biti lako učiniti otmicu

Novi magazin 25.10.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da pored sistema za uzbunjivanje javnosti u slučaju nestanka dece "Pronađi me", koji je urađen po uzoru na američki "Amber alert" i koji je od danas u funkciji u Srbiji, neće biti lako izvesti otmicu… »
U Srbiji uspostavljen sistem "Pronađi me" (VIDEO)

U Srbiji uspostavljen sistem "Pronađi me" (VIDEO)

Insajder 25.10.2023
Sistem "Pronađi me" o alarmiranju javnosti u slučaju nestanka maloletne osobe, od danas radi u Srbiji. Posle osam meseci zajedničkog rada ministarstava i nevladinih organizacija, Srbija je postala prva zemlja u regionu koja ima sistem, napravljen po… »
Vučić sa porodicom Janković sa Kosova i Metohije (video)

Vučić sa porodicom Janković sa Kosova i Metohije (video)

Politika 25.10.2023
Predsednik Aleksandar Vučić primio je članove porodice Janković sa Kosova i Metohije u zgradi Generalnog sekretarijata predsednika Republike. Lazar Janković je 1.000. beba koja je rođena u porodilištu u bolnici u Pasjanu od otvaranja ove zdravstene… »
Građanima stižu SMS poruke da je sistem "Pronađi me" u Srbiji aktivan

Građanima stižu SMS poruke da je sistem "Pronađi me" u Srbiji aktivan

Politika 25.10.2023
U Srbiji je danas počeo da radi sistem za hitno obaveštenje javnosti o nestaloj deci "Pronađi me", a građanima su tokom dana počele da stižu SMS poruke sa obaveštenjem da je ovaj sistem aktivan. Kako se navodi u porukama, više informacija o… »
Opet nam se na Kosovu Lazari rađaju! Vučić: Počastvovan sam da budem kum

Opet nam se na Kosovu Lazari rađaju! Vučić: Počastvovan sam da budem kum

Telegraf 25.10.2023
Lazar je rođen 25. jula ove godine, a tada je njegova porodica izrazila želju da detetu ime da lično predsednik Srbije. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je danas članove porodice Janković sa Kosova i Metohije čiji sin Lazar je hiljadita… »
AMBER ALERT sutra zvanično počinje sa radom u Srbiji

AMBER ALERT sutra zvanično počinje sa radom u Srbiji

Kragujevac Press 25.10.2023
Srpski Amber alert sutra zvanično počinje sa radom, izjavio je Igor Jurić. – Kada govorimo o pronalascima nestale dece, ključna je brza potraga i da se građani uključe u potragu, rekao je za Novo jutro TV PINK, Igor Jurić, osnivač Fondacije… »
Građanima stižu SMS poruke Sistem "Pronađi me" u Srbiji je aktivan

Građanima stižu SMS poruke Sistem "Pronađi me" u Srbiji je aktivan

Dnevnik 25.10.2023
U Srbiji je danas počeo da radi sistem za hitno obaveštenje javnosti o nestaloj deci "Pronađi me", a građanima su tokom dana počele da stižu SMS poruke sa obaveštenjem da je ovaj sistem aktivan. Kako se navodi u porukama, više informacija o… »
Vučić: Poseta Gulera od velikog značaja za mir i stabilnost na Balkanu

Vučić: Poseta Gulera od velikog značaja za mir i stabilnost na Balkanu

RTV 25.10.2023
BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ocenio je danas da je poseta ministra odbrane Turske Jašara Gulera Beogradu od izuzetnog značaja i da će pružiti dodatni doprinos vrlo važnoj ulozi koju dve zemlje imaju u pogledu očuvanja mira i… »
Jurić: Prvi sati od nestanka deteta ključni, sistem "Pronađi me" prilagođen uslovima u Srbiji

Jurić: Prvi sati od nestanka deteta ključni, sistem "Pronađi me" prilagođen uslovima u Srbiji

RTS 25.10.2023
Sistem za hitno obaveštavanje javnosti "Pronađi me" od danas je aktivan i u Srbiji. Osnivač Fondacije "Tijana Jurić" i direktor Centra za nestalu i zlostavljanu decu Igor Jurić kaže za RTS da će se razlikovati od postojećih sistema u svetu, te da… »
„Pronađi me zvuči kao neki kviz“: Kako su reagovali korisnici društvenih mreža na pokretanje srpskog Amber alerta

„Pronađi me zvuči kao neki kviz“: Kako su reagovali korisnici društvenih mreža na pokretanje srpskog Amber alerta

Danas 25.10.2023
Sistem za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletnih lica danas je zvanično proradio u Srbiji. Srpski Amber alert koji treba da pomogne da se brže reši nestanak dece zove se „Pronađi me“ i već građanima stižu SMS poruke da je… »
Srbija od danas ima svoj Amber alert koji se zove "Pronađi me"

Srbija od danas ima svoj Amber alert koji se zove "Pronađi me"

Bloomberg Adria 25.10.2023
U Srbiji je u sredu pušten u rad sistem „Pronađi me“ čiji je cilj da hitno obavesti javnost o svakom nestalom detetu, a u toku dana građanima su počele već da stižu prve poruke koje su ih obavestile o njegovom postojanju. Sistem „Pronađi… »
Snimili smo građane kada im je jutros stigao prvi SMS od srpskog Amber alerta: Evo šta su nam rekli

Snimili smo građane kada im je jutros stigao prvi SMS od srpskog Amber alerta: Evo šta su nam rekli

Telegraf 25.10.2023
Danas se ekipa Telegrafa našla u najprometnijoj beogradskoj ulici, Knez Mihailovoj, gde su građani sa nama podelili svoj stav o ovom sistemu uzbunjivanja. Srpski Amber alert "Pronađi me", sistem koji će pomoći u nalasku nestale dece, danas je počeo… »
Pušten u rad sistem “Pronađi me”, srpski Amber Alert

Pušten u rad sistem “Pronađi me”, srpski Amber Alert

PC Press 25.10.2023
U Srbiji je danas pušten u rad sistem za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletnog lica – “Pronađi me” koji u više zemalja sveta već postoji kao ”Amber Alert”. Predsednik Centra za nestalu i zlostavljanu decu Igor Jurić… »
"Ovo je moje kumče" Vučić objavio fotografiju sa malim Lazarom sa Kosova i Metohije (foto)

"Ovo je moje kumče" Vučić objavio fotografiju sa malim Lazarom sa Kosova i Metohije (foto)

Dnevnik 25.10.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je danas članove porodice Janković sa Kosova i Metohije, čiji sin Lazar je hiljadita beba rođena u bolnici u Pasjanu od otvaranja ove zdravstene ustanove 2015. „Ovo je moje kumče Lazar, sa Kosova i… »
Predsednik: Na Kosovu i Metohiji veći natalitet nego u ostatku Srbije, krstiću hiljaditu bebu iz Pasjana

Predsednik: Na Kosovu i Metohiji veći natalitet nego u ostatku Srbije, krstiću hiljaditu bebu iz Pasjana

RTV 25.10.2023
BEOGRAD - Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je danas tokom razgovora sa članovima porodice Janković sa KiM, čiji je sin Lazar hiljadita beba rođena u bolnici u Pasjanu od otvaranja ove zdravstene ustanove 2015. godine, da je do sad u tom… »
"Na Kosovu veći natalitet nego u ostatku Srbije": Vučić sa porodicom Janković: Mali Lazar 1.000. beba rođena u bolnici u…

"Na Kosovu veći natalitet nego u ostatku Srbije": Vučić sa porodicom Janković: Mali Lazar 1.000. beba rođena u bolnici u…

Blic 25.10.2023
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je danas tokom razgovora sa članovima porodice Janković sa KiM, čiji je sin Lazar hiljadita beba rođena u bolnici u Pasjanu od otvaranja ove zdravstene ustanove 2015. godine, da je do sad u tom porodilištu… »
Počeo da radi srpski sistem "Pronađi me"

Počeo da radi srpski sistem "Pronađi me"

Južne vesti 25.10.2023
Po uzoru na američki "Amber alert“, srpski sistem "Pronađi me" za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletne osobe, danas je zvanično pušten u rad. Građanima Republike Srbije počele su da stižu SMS poruke o aktivaciji sistema, pa… »
Pušten u rad sistem “Pronađi me”

Pušten u rad sistem “Pronađi me”

Vreme 25.10.2023
Bezbednost dece Sistem "Pronađi me", napravljen za uzbunjivanje čitavog društva u slučaju nestanka dece, po uzoru na emerički "Amber alert", zaživeo je danas u Srbiji. Na osnovu sistema, kada roditelj ili staratelj prijavi nestanak deteta, policija… »
Gašić: MUP nije imao dilemu oko uvođenja sistema za obaveštavanje javnost

Gašić: MUP nije imao dilemu oko uvođenja sistema za obaveštavanje javnost

IndeksOnline 25.10.2023
BEOGRAD – Ministar unutrašnji poslova Bratislav Gašić izjavio je danas da nakon konsultacija sa stručnjacima MUP-a, pre osam meseci, nisu imali ni jednu dilemu da je potrebno učiniti sve za pronalaženje načina da sistem za hitno obaveštavanje… »
Vučić sa porodicom Janković i malim Lazarom – hiljaditom bebom rođenom u porodilištu u Pasjanu

Vučić sa porodicom Janković i malim Lazarom – hiljaditom bebom rođenom u porodilištu u Pasjanu

RTS 25.10.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je članove porodice Janković sa Kosova i Metohije čiji je sin Lazar hiljadita beba koja je rođena u bolnici u Pasjanu od otvaranja ove zdravstene ustanove 2015. godine. Predsednik Vučić zahvalio je… »
Predsednik dobio poseban poklon! Vučića oduševila porodica Janković sa KiM i mali Lazar: Počastvovan sam da mu budem kum…

Predsednik dobio poseban poklon! Vučića oduševila porodica Janković sa KiM i mali Lazar: Počastvovan sam da mu budem kum…

Kurir 25.10.2023
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić ugostio je danas članove porodice Janković sa Kosova i Metohije. Lazar Janković je 1.000 beba koja je rođena u bolnici u Pasjanu od otvaranja ove zdravstene ustanove 2015. godine, a zbog njega u… »
"Opet nam se na Kim Lazari rađaju" Oglasio se predsednik Vučić nakon susreta sa porodicom Janković - "Junak, uopše ne…

"Opet nam se na Kim Lazari rađaju" Oglasio se predsednik Vučić nakon susreta sa porodicom Janković - "Junak, uopše ne…

Kurir 25.10.2023
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić primio je danas u posetu članove porodice Janković sa Kosova i Metohije. Nakon ovog divnog susreta, predsednik se oglasio na svom Instagram profilu. View this post on Instagram A post shared by Aleksandar… »
Porodica tražila da Vučić bude kum "Hvala vam što ste nam ukazali čast, imate pozdrave svih dole sa KiM"

Porodica tražila da Vučić bude kum "Hvala vam što ste nam ukazali čast, imate pozdrave svih dole sa KiM"

Alo 25.10.2023
U julu ove godine rodila se hiljadita beba u srpskom porodilištu u selu Pasjane na Kosovu i Metohiji, koje je otvoreno 2015. godine, a mališanu je dato ime Lazar. Predsednik Srbije primio je članove porodice Janković u zgradi Generalnog sekretarijata… »
(FOTO) Građanima stigla SMS poruka: Zvanično pokrenut sistem „Pronađi me“

(FOTO) Građanima stigla SMS poruka: Zvanično pokrenut sistem „Pronađi me“

N1 Info 25.10.2023
Mobilni operateri poslali su danas SMS poruke korisnicima da je sistem "Pronađi me", za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletne osobe, aktiviran. Nakon što je zvanično pušten u rad sistem za hitno obaveštenje javnosti „Pronađi… »
Amber alert danas počinje sa radom, evo kako će funkcionisati

Amber alert danas počinje sa radom, evo kako će funkcionisati

Jugmedia 25.10.2023
Da li ćeš pomoći ako znaš da možeš?. Pod okriljem ovog slogana, sistem za pronalaženje nestale dece „Pronađi me“, od danas stupa na snagu. Ovaj sistem, koji se u SAD-u naziva Amber alert, omogućiće lakšu potragu za nestalim mališanima u… »
Stigla prva SMS poruka "Pronađi me": Ovako izgleda hitno obaveštenje o nestanku deteta (foto)

Stigla prva SMS poruka "Pronađi me": Ovako izgleda hitno obaveštenje o nestanku deteta (foto)

Blic 25.10.2023
Prva poruka sistema "Pronađi me" koji u više zemalja sveta već postoji kao "Amber Alert" poslata je danas, kada je ujedno i startovao ovaj sistem za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletnog lica. Kako je rečeno prilikom puštanja u… »
U Srbiji pušten u rad sistem po uzoru na Amber alert

U Srbiji pušten u rad sistem po uzoru na Amber alert

Slobodna Evropa 25.10.2023
U Srbiji je 25. oktobra pušten u rad sistem za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka dece, pod nazivom "Pronađi me" - po uzoru na sistem "Amber alert" koji postoji u više država. Kako će funkcionisati sistem? Kada se prijavi nestanak… »
Sistem Pronađi me od danas aktivan: Evo kako funkcioniše

Sistem Pronađi me od danas aktivan: Evo kako funkcioniše

Pressek 25.10.2023
U Srbiji će danas biti pušten u rad sistem za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletnog lica – „Pronađi me” koji u više zemalja sveta već postoji kao „Amber Alert”. Javnosti će na licu mesta biti prezentovano kako će… »
Stigla prva SMS poruka "Pronađi me": Ovako izgleda hitno obaveštenje o nestanku deteta (foto)

Stigla prva SMS poruka "Pronađi me": Ovako izgleda hitno obaveštenje o nestanku deteta (foto)

Blic 25.10.2023
Prva poruka sistema "Pronađi me" koji u više zemalja sveta već postoji kao "Amber Alert" poslata je danas, kada je ujedno i startovao ovaj sistem za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletnog lica. Kako je rečeno prilikom puštanja u… »
Zvanično pušten u rad sistem za hitno obaveštavanje javnosti o nestaloj deci

Zvanično pušten u rad sistem za hitno obaveštavanje javnosti o nestaloj deci

Novi magazin 25.10.2023
Sistem Amber alert, odnosno "Pronađi me", koji služi za hitno obaveštavanje javnosti u slučajevima nestanka dece, pušten je danas zvanično u rad. "Niste svesni koliko je važan ovaj projekat, to su svesni roditelji koji su tragali za svojom decom… »
Počeo sa radom srpski "Amber alert" - građani već dobili SMS! Evo kako izgleda poruka obaveštenja (foto)

Počeo sa radom srpski "Amber alert" - građani već dobili SMS! Evo kako izgleda poruka obaveštenja (foto)

Mondo 25.10.2023
Pušten u rad sistem "Pronađi me" i to pod strogim pravilima. Pušten u rad sistem "Pronađi me" i to pod strogim pravilima. Srpski Amber alert sistem "Pronađi me" zvanično je počeo sa radom! Pojedinim građanima je već stigla poruka za Amber alert… »
Srpski „Amber alert“ startuje danas: Sistem „Pronađi me“ biće ključan u pronalaženju nestale dece

Srpski „Amber alert“ startuje danas: Sistem „Pronađi me“ biće ključan u pronalaženju nestale dece

Rešetka 25.10.2023
U Srbiji će danas biti pušten u rad sistem za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletnog lica – „Pronađi me“ koji u više zemalja sveta već postoji kao “Amber Alert“. Sistem je nastao u Sjedinjenim Američkim Državama… »
Amber alert prekinuo jutarnji program na Kurir TV! Ovako će izgledati funkcionisanje sistema "Pronađi me" u praksi (video)

Amber alert prekinuo jutarnji program na Kurir TV! Ovako će izgledati funkcionisanje sistema "Pronađi me" u praksi (video)

Kurir 25.10.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je prezentaciji i puštanju u rad sistema "Pronađi me" za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletnog lica. Dozvolu za puštanje u rad ovog sistema izdao je predsednik Vučić, nakon… »
Lazar hiljadita beba rođena u Pasjanu, Vučić: Na Kosovu i Metohiji veći natalitet nego u ostatku Srbije

Lazar hiljadita beba rođena u Pasjanu, Vučić: Na Kosovu i Metohiji veći natalitet nego u ostatku Srbije

Euronews 25.10.2023
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je tokom razgovora sa članovima porodice Janković sa Kosova i Metohije, čiji je sin Lazar hiljadita beba rođena u bolnici u Pasjanu od otvaranja ove zdravstene ustanove 2015. godine, da je do sad u tom… »
Sistem „Pronađi me“ počeo da radi, Jurić: Deca treba da budu prioritet

Sistem „Pronađi me“ počeo da radi, Jurić: Deca treba da budu prioritet

N1 Info 25.10.2023
Sistem "Pronađi me" za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletnog lica, krenuo je danas da radi. Zvaničnom puštanju u rad ovog sistema prisustvuju predsednik Srbije Aleksandar Vučić, ministar unutrašnjih poslova Bratislav Gašić… »
"Pronađi me" - kako funkcioniše sistem za pronalaženje nestale dece u Srbiji

"Pronađi me" - kako funkcioniše sistem za pronalaženje nestale dece u Srbiji

Insajder 25.10.2023
Sistem za nalaženje nestale dece "Pronađi me", nastao po modelu "Amber Alerta", počeo je da funkcioniše i u Srbiji, nakon gotovo deset godina od kako se govori o njegovom uvođenju. Reč je o sistemu obaveštenja o prijavi nestanka maloletne osobe… »
Ako vam stigne SMS sa detaljima o nestalom detetu, nemojte se iznenaditi: Danas je počeo sa radom sistem „Pronađi me“, a…

Ako vam stigne SMS sa detaljima o nestalom detetu, nemojte se iznenaditi: Danas je počeo sa radom sistem „Pronađi me“, a…

Nova 25.10.2023
Nemojte se iznenaditi ako vam stigne SMS poruka sa informacijama u vezi sa nestankom deteta, jer od danas na snagu konačno stupa sistem "Pronađi me", domaća verzija "Amber Alerta", a sve u cilju lakšeg pronalaska nestalih maloletnika. U prvoj fazi… »
Gašić i Hil istakli značaj sistema hitnog obaveštavanja javnosti u slučaju nestanka dece

Gašić i Hil istakli značaj sistema hitnog obaveštavanja javnosti u slučaju nestanka dece

Beta 25.10.2023
U Beogradu je danas predstavljen sistem hitnog obaveštavanja javnosti u slučaju nestanka dece u Srbiji,  nazvan "Pronađi me“ izradjen po ugledu na američki sistem "Amber alert". Cilj sistema je što efikasnije pronalaženje nestale dece, rekao je… »
Šta je sistem „Pronađi me“: Srpski „Amber alert“

Šta je sistem „Pronađi me“: Srpski „Amber alert“

N1 Info 25.10.2023
Sistem "Pronađi me" za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletne osobe, počeo je da radi. Sistem po uzoru na „Amber alert“ u svetu predstavlja model širenja i objavljivanja informacija javnosti u specifičnim slučajevima nestale… »
Srbija: Pronađi me - počinje da radi sistem za hitno obaveštavanje o nestaloj deci

Srbija: Pronađi me - počinje da radi sistem za hitno obaveštavanje o nestaloj deci

Radio 021 25.10.2023
Po uzoru na američki Amber alert, i u Srbiji uveden sličan sistem obaveštavanja javnosti, a slični postoje u mnogim zemljama sveta. Gareth Fuller/PA Wire Srbiji je dobila sistem za hitno obaveštavanje javnosti, koji treba da pomogne u pronalaženju… »
Sistem „Pronađi me“ se danas pušta u rad – Građani će biti obaveštavani SMS-om o nestalom detetu

Sistem „Pronađi me“ se danas pušta u rad – Građani će biti obaveštavani SMS-om o nestalom detetu

I Love Zrenjanin 25.10.2023
Sistem „Pronađi me“ za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletnog lica, krenuo je danas da radi. Zvaničnom puštanju u rad ovog sistema prisustvuju predsednik Srbije Aleksandar Vučić, ministar unutrašnjih poslova Bratislav… »
Počeo sa radom srpski Amber alert

Počeo sa radom srpski Amber alert

InfoKG 25.10.2023
Srpski Amber alert, odnosno sistem za obaveštavanje o nestanku maloletnih lica „Pronađi me“, danas je zvanično pušten u rad. Sistem za obaveštavanje o nestanku maloletnih lica „Pronađi me“ za cilj ima brzo plasiranje informacija o nestanku… »
Pušten u rad sistem "Pronađi me": Predsednik Vučić: "Ako samo jedno dete bude pronađeno, sva ulaganja su se isplatila"

Pušten u rad sistem "Pronađi me": Predsednik Vučić: "Ako samo jedno dete bude pronađeno, sva ulaganja su se isplatila"

Blic 25.10.2023
U Srbiji će danas biti pušten u rad sistem za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletnog lica - "Pronađi me" koji u više zemalja sveta već postoji kao ''Amber Alert''. Prezentaciji i puštanju sistema u rad u Palati ''Srbija''… »
Igor Jurić na puštanju u rad Amber alerta: Prvi ćemo u regionu imati sistem „Pronađi me“

Igor Jurić na puštanju u rad Amber alerta: Prvi ćemo u regionu imati sistem „Pronađi me“

Danas 25.10.2023
Sistem „Pronađi me“ za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletnog lica prezentovan je danas u Palati Srbije i zvanično pušten u rad. Igor Jurić, rekao je da smo prvi u regionu koji ćemo imati ovaj sistem po uzoru na Amber alert… »
Srbija: Pronađi me – počinje da radi sistem za hitno obaveštavanje o nestaloj deci

Srbija: Pronađi me – počinje da radi sistem za hitno obaveštavanje o nestaloj deci

Danas 25.10.2023
Srbiji je dobila sistem za hitno obaveštavanje javnosti, koji treba da pomogne u pronalaženju nestale dece, osam godina nakon što je pokrenuta inicijativa za njegovo uvođenje. Sistem Pronađi me nastao je po uzoru na Amber alert, američki sistem za… »
Obaveštenja na autoputu i telefonu: Evo kako će izgledati sistem "Pronađi me" (foto)

Obaveštenja na autoputu i telefonu: Evo kako će izgledati sistem "Pronađi me" (foto)

Blic 25.10.2023
Sistem za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletnog lica - "Pronađi me" koji u više zemalja sveta već postoji kao "Amber Alert" biće pušten danas u rad. Direktor Centra za nestalu i zlostavljanu decu Igor Jurić kazao je da je taj… »
Ako vam stigne SMS sa detaljima o nestalom detetu, nemojte se iznenaditi: Danas je počeo sa radom sistem „Pronađi me“, a…

Ako vam stigne SMS sa detaljima o nestalom detetu, nemojte se iznenaditi: Danas je počeo sa radom sistem „Pronađi me“, a…

iKragujevac 25.10.2023
Nemojte se iznenaditi ako vam stigne SMS poruka sa informacijama u vezi sa nestankom deteta, jer od danas na snagu konačno stupa sistem "Pronađi me", domaća verzija "Amber Alerta", a sve u cilju lakšeg pronalaska nestalih maloletnika. U prvoj fazi… »
Obaveštenja na autoputu i telefonu: Evo kako će izgledati sistem "Pronađi me" (foto)

Obaveštenja na autoputu i telefonu: Evo kako će izgledati sistem "Pronađi me" (foto)

Blic 25.10.2023
Sistem za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletnog lica - "Pronađi me" koji u više zemalja sveta već postoji kao "Amber Alert" biće pušten danas u rad. Direktor Centra za nestalu i zlostavljanu decu Igor Jurić kazao je da je taj… »
Vučić policajcima: Kad imate i najmanju sumnju da je neko dete nestalo aktivirajte sistem

Vučić policajcima: Kad imate i najmanju sumnju da je neko dete nestalo aktivirajte sistem

Novi magazin 25.10.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je danas policajcima da kad imaju i najmanju sumnju da je neko dete nestalo, aktiviraju sistem "Pronađi me", jer oni o tome odlučuju kad dobiju prijavu. "I sebi i drugima u državi kažem, izgradili smo… »
Srbija: Pronađi me - počinje da radi sistem za hitno obaveštavanje o nestaloj deci

Srbija: Pronađi me - počinje da radi sistem za hitno obaveštavanje o nestaloj deci

Južne vesti 25.10.2023
Gareth Fuller/PA Wire Srbija je dobila sistem za hitno obaveštavanje javnosti, koji treba da pomogne u pronalaženju nestale dece, osam godina nakon što je pokrenuta inicijativa za njegovo uvođenje. Sistem Pronađi me nastao je po uzoru na Amber alert… »
"Ovo je važan dan za Srbiju": Igor Jurić pred pokretanje sistema "Pronađi me" za Blic TV: "Izvojevali smo veliku pobedu i…

"Ovo je važan dan za Srbiju": Igor Jurić pred pokretanje sistema "Pronađi me" za Blic TV: "Izvojevali smo veliku pobedu i…

Blic 25.10.2023
Pred samo otvaranje sistema Amber alert ili na srpskom "Pronađi me", Igor Jurić, osnivač Fondacije "Tijana Jurić" govorio je za "Jutro na Blic". On je objasnio i kako će izgledati prve dve faze pokretanja sistema "Pronađi me". - Izgledaće tako da… »
Ovo je zvuk koji će se čuti kad nestane dete u Srbiji: Hitno obaveštenje o nestanku maloletnika

Ovo je zvuk koji će se čuti kad nestane dete u Srbiji: Hitno obaveštenje o nestanku maloletnika

Telegraf 25.10.2023
Hitno obaveštenje o nestanku maloletnika. Sistem za pronalaženje nestale dece u Srbiji "Pronađi me", srpski Amber alert, danas je pušten u rad. Zvaničnom puštanju u rad prisustvovao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić i ministar unutrašnjih… »
Sistem "Pronađi me" od danas aktivan: Kako funkcioniše obaveštavanje javnosti kad nestane dete?

Sistem "Pronađi me" od danas aktivan: Kako funkcioniše obaveštavanje javnosti kad nestane dete?

Euronews 25.10.2023
U Srbiji će danas biti pušten u rad sistem za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletnog lica - "Pronađi me" koji u više zemalja sveta već postoji kao ''Amber Alert''. Javnosti će na licu mesta biti prezentovano kako će izgledati… »
U Srbiji će danas biti predstavljen i pušten u rad sistem „Pronađi me”

U Srbiji će danas biti predstavljen i pušten u rad sistem „Pronađi me”

Glas Zapadne Srbije 25.10.2023
U Srbiji će danas biti pušten u rad sistem za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletnog lica „Pronađi me” koji u više zemalja sveta već postoji kao „Amber Alert”. Prezentaciji i puštanju sistema u rad u Palati „Srbija”… »
Evo kako će u praksi funkcionisati ako neko dete nestane: U Srbiji će danas biti predstavljen i pušten u rad sistem…

Evo kako će u praksi funkcionisati ako neko dete nestane: U Srbiji će danas biti predstavljen i pušten u rad sistem…

Blic 25.10.2023
U Srbiji će danas biti pušten u rad sistem za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletnog lica - "Pronađi me" koji u više zemalja sveta već postoji kao ''Amber Alert''. Prezentaciji i puštanju sistema u rad u Palati ''Srbija''… »
Sistem "Pronađi me" se danas pušta u rad: Ovako radi u slučaju nestanka deteta

Sistem "Pronađi me" se danas pušta u rad: Ovako radi u slučaju nestanka deteta

Kurir 25.10.2023
U Srbiji će danas biti pušten u rad sistem za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletne osobe "Pronađi me" koji u više zemalja sveta već postoji kao ''Amber Alert''. U slučaju nestanka deteta, u prvoj fazi mediji će prekinuti… »
Počinje rad „Pronađi me“ sistema: Građani će biti obaveštavani SMS-om o nestalom detetu

Počinje rad „Pronađi me“ sistema: Građani će biti obaveštavani SMS-om o nestalom detetu

Ozon 25.10.2023
Srbija danas uvodi sistem za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletne osobe, poznat pod imenom „Pronađi me“. Ovaj sistem, koji već postoji u mnogim zemljama sveta, pod nazivom „Amber alert,“ ima za cilj brzu mobilizaciju… »
Sistem „Pronađi me“ se danas pušta u rad: Ovako radi u slučaju nestanka deteta

Sistem „Pronađi me“ se danas pušta u rad: Ovako radi u slučaju nestanka deteta

U centar 25.10.2023
U Srbiji će danas biti pušten u rad sistem za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletne osobe „Pronađi me“ koji u više zemalja sveta već postoji kao “Amber Alert“. U slučaju nestanka deteta, u prvoj fazi mediji će… »
Počinje da radi sistem "Pronađi me": Građani će dobijati SMS sa informacijom o nestalom detetu

Počinje da radi sistem "Pronađi me": Građani će dobijati SMS sa informacijom o nestalom detetu

Radio 021 25.10.2023
Sistem za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletne osobe "Pronađi me", koji u više zemalja sveta već postoji kao Amber alert, danas će biti pušten u rad. U slučaju nestanka deteta, u prvoj fazi mediji će prekinuti emitovanje… »
Sistem "Pronađi me" se danas pušta u rad

Sistem "Pronađi me" se danas pušta u rad

RTS 25.10.2023
U Srbiji će danas biti pušten u rad sistem za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletne osobe "Pronađi me" koji u više zemalja sveta već postoji kao ''Amber Alert''. U slučaju nestanka deteta, u prvoj fazi mediji će prekinuti… »
Svi će dobiti SMS poruku: U Srbiji počinje sa radom sistem za uzbunjivanje "Pronađi me"

Svi će dobiti SMS poruku: U Srbiji počinje sa radom sistem za uzbunjivanje "Pronađi me"

Pravda 25.10.2023
Kada se prijavi nestanak deteta svi mediji će prekinuti emitovanje svojih programa u prvih osam sati na svakih 30 minuta i javljati detalje o slučaju. U Srbiji će danas biti pušten u rad sistem za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka… »
Danas sa radom počinje sistem "PRONAĐI ME": Igor Jurić za "Blic TV" o tome kako izgleda proces od momenta kada se prijavi…

Danas sa radom počinje sistem "PRONAĐI ME": Igor Jurić za "Blic TV" o tome kako izgleda proces od momenta kada se prijavi…

Blic 25.10.2023
U Srbiji se gotovo svake godine prijavi nestanak između 1.300 i 1.500 dece. Od danas zvanično počinje sa radom Amber Alert sistem "Pronađi me". Kako će sistem funkcionisati, ko će sve biti uključen i kako izgleda ceo lanac od momenta kada se… »
Kreće implementacija srpskog Amber alerta: Kako će funkcionisati?

Kreće implementacija srpskog Amber alerta: Kako će funkcionisati?

Danas 25.10.2023
Od danas kreće implementacija sistema ranog upozoravanja u slučaju nestanka dece. Sistem je nazvan „Pronađi me“ i predstavlja domaću verziju američkog sistema Amber alert. Ovaj sistem bi trebalo da u svojoj prvoj fazi sa radom počne 1. novembra… »
Srbija prva u regionu uvodi sistem Pronađi me! Jurić: Program potrage za detetom će se odvijati u dve faze - u prvih osam…

Srbija prva u regionu uvodi sistem Pronađi me! Jurić: Program potrage za detetom će se odvijati u dve faze - u prvih osam…

Dnevnik 25.10.2023
BEOGRAD: U Srbiji će danas biti pušten u rad sistem za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletnog lica - "Pronađi me" koji u više zemalja sveta već postoji kao Amber alert. Prezentaciji i puštanju sistema u rad u Palati Srbija… »
U Srbiji će danas biti predstavljen i pušten u rad sistem "Pronađi me"

U Srbiji će danas biti predstavljen i pušten u rad sistem "Pronađi me"

Telegraf 25.10.2023
O uvođenju Amber Alerta se u Srbiji govori još od 2015. godine. U Srbiji će danas biti pušten u rad sistem za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletnog lica - " Pronađi me" koji u više zemalja sveta već postoji kao Amber Alert… »

Vesti dana »