Povezane vesti

Beloruski novinar poziva Srbiju da ga ne izručuje Minsku

Beloruski novinar poziva Srbiju da ga ne izručuje Minsku

Slobodna Evropa 19.02.2024
"Ako budem izručen, život će mi biti uništen", rekao je 19. februara pred sudom u Beogradu beloruski novinar, reditelj i opozicioni aktivista Andrej Gnjot. Uhapšen je 30. oktobra 2023. na beogradskom aerodromu po zahtevu Belorusije koja ga tereti za… »
„Moj život je u vašim rukama": Ko je Andrej Gnjot, Belorus kom preti izručenje iz Srbije

„Moj život je u vašim rukama": Ko je Andrej Gnjot, Belorus kom preti izručenje iz Srbije

Radio 021 19.02.2024
Beloruska opozicija tvrdi da tamošnje vlasti od 2020. koriste Interpolovu poternicu kao način da se domognu protivnika režima Aleksandra Lukašenka, a zahtev za izručenje aktiviste poreklom iz te zemlje nedavno je prvi put dobila i Srbija. BBC… »
„Moj život je u vašim rukama": Ko je Andrej Gnjot, Belorus kom preti izručenje iz Srbije

„Moj život je u vašim rukama": Ko je Andrej Gnjot, Belorus kom preti izručenje iz Srbije

Južne vesti 19.02.2024
BBC Završnom ročištu pred Apelacionim sudom u Beogradu prisustvovala je nekolicina novinara i diplomata - policija nije dozvolila fotografisanje okrivljenog Kada je beloruski reditelj i aktivista Andrej Gnjot 30. oktobra 2023. godine sleteo na… »
Beloruski novinar i aktivista u zatvoru u Beogradu: Minsk ga traži zbog utaje poreza, odbrana tvrdi da je u pitanju politički…

Beloruski novinar i aktivista u zatvoru u Beogradu: Minsk ga traži zbog utaje poreza, odbrana tvrdi da je u pitanju politički…

Insajder 19.02.2024
Beloruski novinar i aktivista Andrej Gnjot, koga Belorusija traži zbog utaje poreza, već četiri meseca nalazi se u Centralnom zatvoru u Beogradu. Na ročištu u Apelacionom sudu u Beogradu, održanom u ponedeljak, 19. februara Gnjot se, kako je za… »
Beloruski aktivista pred izručenjem iz Srbije: Ne bih da završim kao Navaljni

Beloruski aktivista pred izručenjem iz Srbije: Ne bih da završim kao Navaljni

Vreme 19.02.2024
Beloruski reditelj, novinar i politički aktivista Andrej Gnjot suočen je u Beogradu s mogućim izručenjem Belorusiji koja ga tereti za utaju poreza. Gnjot tvrdi da je žrtva političkog progona. Andrej Gnjot već četiri meseca u Okružnom zatvoru u… »
Beloruski novinar na sudu u Beogradu: Ne izručujte me, završiću kao Navaljni

Beloruski novinar na sudu u Beogradu: Ne izručujte me, završiću kao Navaljni

Danas 19.02.2024
U Apelacionom sud danas je održano ročište u slučaju beloruskog novinara, reditelja, aktiviste Andreja Gnjota koji je u beogradskom centralnom zatvoru već četiri meseca. Njega Belorusija traži za utaju poreza. Gnjot se danas prvi put obratio sudu i… »
Srbija odlučuje: „U Belorusiji me čeka mučenička smrt“

Srbija odlučuje: „U Belorusiji me čeka mučenička smrt“

Dojče vele 19.02.2024
Beloruski reditelj, novinar i politički aktivista Andrej Gnjot suočen je u Beogradu s mogućim izručenjem Belorusiji koja ga tereti za utaju poreza. Gnjot tvrdi da je žrtva političkog progona. Andrej Gnjot već četiri meseca u Okružnom zatvoru u… »
Beloruski novinar na sudu u Beogradu: Ne izručujte me, završiću kao Navaljni

Beloruski novinar na sudu u Beogradu: Ne izručujte me, završiću kao Navaljni

Radio 021 19.02.2024
U Apelacionom sud danas je održano ročište u slučaju beloruskog novinara, reditelja, aktiviste Andreja Gnjota koji je u beogradskom centralnom zatvoru već četiri meseca. Kako prenosi N1, njega Belorusija traži za utaju poreza. Gnjot se danas prvi… »
Beloruski novinar i reditelj na sudu u Beogradu: Ne izručujte me, završiću kao Navaljni

Beloruski novinar i reditelj na sudu u Beogradu: Ne izručujte me, završiću kao Navaljni

N1 Info 19.02.2024
U Apelacionom sud danas je održano ročište u slučaju beloruskog novinara, reditelja, aktiviste Andreja Gnjota koji je u beogradskom centralnom zatvoru već četiri meseca. Njega Belorusija traži za utaju poreza. Gnjot se danas prvi put obratio sudu i… »

Vesti dana »