Povezane vesti

Lajčak: Predstavio sam novi kompromis za pitanje dinara

Lajčak: Predstavio sam novi kompromis za pitanje dinara

Politika pre 10 dana
BRISEL – Specijalni izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak izjavio je danas da je na današnjem sastanku predstavio kompromisni dokument u vezi sa pitanjem upotrebe na Kosovu i Metohiji i dodao da je bilo dovoljno prostora da sve… »
Petković: Prištinu ne zanima dogovor, fingira konstruktivnost

Petković: Prištinu ne zanima dogovor, fingira konstruktivnost

Politika pre 10 dana
BRISEL – Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da su u Brisel doputovali sa konstrukivnim idejama koje treba da se razrade, ali da Prištinu interesuje samo njena agenda i da Beograd ne želi da učestvuje u dijalogu… »
Lajčak predstavio kompromisni dokument o prevazilaženju razlika oko 'pitanja dinara'

Lajčak predstavio kompromisni dokument o prevazilaženju razlika oko 'pitanja dinara'

Beta pre 9 dana
Specijalni predstavnik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak izjavio je da je današnja runda dijaloga posvećena "pitanju dinara" završena njegovim podnošenje kompromisnog dokumenta u nastojanju da premosti razlike između dveju strana… »
Lajčak posle sastanka u Briselu: Predstavio sam kompromis za pitanje dinara

Lajčak posle sastanka u Briselu: Predstavio sam kompromis za pitanje dinara

Kurir pre 9 dana
Specijalni izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak saopštio je da je na kraju današnje runde dijaloga u Briselu predstavio kompromisno rešenje za pitanje dinara, te da će novi sastanak uslediti nakon što strane dostave svoje… »
Lajčak: Predstavio sam novi kompromis za pitanje dinara

Lajčak: Predstavio sam novi kompromis za pitanje dinara

Euronews pre 9 dana
Specijalni izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak izjavio je danas da je na današnjem sastanku predstavio kompromisni dokument u vezi sa pitanjem upotrebe na Kosovu i Metohiji i dodao da je bilo dovoljno prostora da sve strane… »
Lajčak predstavio kompromisni dokument o prevazilaženju razlika oko 'pitanja dinara'

Lajčak predstavio kompromisni dokument o prevazilaženju razlika oko 'pitanja dinara'

Novi magazin pre 9 dana
Specijalni predstavnik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak izjavio je da je današnja runda dijaloga posvećena "pitanju dinara" završena njegovim podnošenje kompromisnog dokumenta u nastojanju da premosti razlike između dveju strana… »
Lajčak: Predstavio sam novi kompromis za pitanje dinara

Lajčak: Predstavio sam novi kompromis za pitanje dinara

Vesti online pre 9 dana
Specijalni izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak izjavio je danas da na današnjem sastanku o pitanju upotrebe dinara na KiM nije bilo dovoljno prostora da sve strane objasne svoje stavove. ”Sastanak je završen nakon što sam… »
Bisljimi: Srbija ima zabrinjavajuće stavove po pitanju pitanju transfera dinara na Kosovo

Bisljimi: Srbija ima zabrinjavajuće stavove po pitanju pitanju transfera dinara na Kosovo

Nova pre 9 dana
Glavni kosovski pregovarač Besnik Bisljimi izjavio je danas, posle nove runde dijaloga u Briselu da Srbija ima "zabrinjavajuće stavove" po pitanju Zajednice opština sa srpskom većinom (ZSO) i transfera finansijskih sredstava u dinarima na Kosovo. On… »
Nema dogovora Beograda i Prištine o upotrebi dinara: Nova runda razgovora 13. maja

Nema dogovora Beograda i Prištine o upotrebi dinara: Nova runda razgovora 13. maja

Nova pre 9 dana
Posle skoro šest sati razgovora, nije došlo do dogovora delegacija Beograda i Prištine o upotrebi dinara na Kosovu. Kako javlja evropski dopisnik N1, razgovaralo se o idejama EU da se reše problemi izazvani ukidanjem dinara na Kosovu. Direktor… »
Petković: Teški razgovori u Briselu, nova runda 13. maja

Petković: Teški razgovori u Briselu, nova runda 13. maja

Beta pre 10 dana
Direktor Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Methohiju Petar Petković izjavio je danas da su imali "teške i napete" razgovore sa prištinskom stranom na šestoj rundi dijaloga posvećenoj ukidanju dinara na Kosovu, da su razgovori trajali više od… »
Petković: Imali smo direktne razgovore sa prištinskom stranom

Petković: Imali smo direktne razgovore sa prištinskom stranom

Vreme pre 10 dana
Petković je rekao da su srpska delegacija i on imali priliku da iznesu sve u vezi sa idejama Evropske unije, kako da se reši pitanje dinara, ali da nije optimista. Dijalog Beograda i Prištine održan je Briselu, glavna tema bila je odluka prištinske… »
Petković: Izneli smo predloge za pronalaženje rešenja, ali Priština ga ne želi

Petković: Izneli smo predloge za pronalaženje rešenja, ali Priština ga ne želi

Insajder pre 10 dana
Direktor Kancelarije za KiM Petar Petković izjavio je 25. aprila da je Beograd nakon sedam sati razgovora u Briselu pokazao konstruktivnost, izneo svoje predloge za pronalaženje rešenja, ali da Priština ne želi rešenje. On je novinarima u Briselu… »
Petković: Teški razgovori u Briselu posvećeni ukidanju dinara na Kosovu, nova runda 13. maja

Petković: Teški razgovori u Briselu posvećeni ukidanju dinara na Kosovu, nova runda 13. maja

Novi magazin pre 10 dana
Direktor Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Methohiju Petar Petković izjavio je danas da su imali "teške i napete" ragovore sa prištinskom stranom na šestoj rundi dijaloga posvećenoj ukidanju dinara na Kosovu, da su razgovori trajali više od sedam… »
Bisljimi: Srbija ima zabrinjavajuće stavove po pitanju pitanju transfera dinara na Kosovo

Bisljimi: Srbija ima zabrinjavajuće stavove po pitanju pitanju transfera dinara na Kosovo

Novi magazin pre 10 dana
Glavni kosovski pregovarač Besnik Bisljimi izjavio je danas, posle nove runde dijaloga u Briselu da Srbija ima "zabrinjavajuće stavove" po pitanju Zajednice opština sa srpskom većinom i transfera finansijskih sredstava u dinarima na Kosovo. On je… »
Nema dogovora Beograda i Prištine o upotrebi dinara, nova runda razgovora 13. maja

Nema dogovora Beograda i Prištine o upotrebi dinara, nova runda razgovora 13. maja

N1 Info pre 10 dana
Posle skoro šest sati razgovora, nije došlo do dogovora delegacija Beograda i Prištine o upotrebi dinara na Kosovu. Kako javlja evropski dopisnik N1, razgovaralo se o idejama EU da se reše problemi izazvani ukidanjem dinara na Kosovu. Direktor… »
"Razgovori su bili napeti": Petar Petković se obraća iz Brisela: Bisljimi sve vreme dobacivao, više od 7 sati smo proveli…

"Razgovori su bili napeti": Petar Petković se obraća iz Brisela: Bisljimi sve vreme dobacivao, više od 7 sati smo proveli…

Blic pre 10 dana
Direktor Kancelarije za KiM, Petar Petković obratio se javnosti iz Brisela gde je imao šesti sastanak sa predstavnicima Prištine po pitanju ukidanja dinara u južnoj srpskoj pokrajini. - Više od 7 sati smo proveli ovde, razgovori su bili teški… »
Petković: Teški i napeti razgovori u Briselu, Bisljimi dobacivao - Priština ne želi rešenje

Petković: Teški i napeti razgovori u Briselu, Bisljimi dobacivao - Priština ne želi rešenje

Sputnik pre 10 dana
Direktor Kancelarije za KiM Petar Petković izjavio je danas da je Beograd nakon sedam sati razgovora u Briselu pokazao konstruktivnost, izneo svoje predloge za pronalaženje rešenja, ali da Priština ne želi rešenje. On je novinarima u Briselu rekao… »
Petković iz Brisela: Politika Kurtija je proterivanje našeg naroda na KiM; Naredni sastanak 13. maja VIDEO

Petković iz Brisela: Politika Kurtija je proterivanje našeg naroda na KiM; Naredni sastanak 13. maja VIDEO

B92 pre 10 dana
Direktor Kancelarije za KiM Petra Petkovića obratio se javnosti iz Brisela. "Razgovori su bili teški i napeti. Imali smo direktne razgovore sa prištinskom stranom, što je dobro", rekao je Petković i dodao: "Ja i eksperti srpske delegacije smo imali… »
Petar Petković iz Brisela Mi ćemo da se borimo za prava Srba i dostojanstvo života našeg naroda!

Petar Petković iz Brisela Mi ćemo da se borimo za prava Srba i dostojanstvo života našeg naroda!

Alo pre 10 dana
Direktor Kancelarije za KiM dr Petar Petković obratio se javnosti iz Brisela nakon sastanka sa prištinskom stranom. Petković je kazao da je sa delgacijom proveo više od 7 sati u zgradi Spoljnopolitičke službe EU. - Razgovori su bili teški i napeti… »
Petković iz Brisela: Pokazali smo konstruktivnost, izneli predloge, naredni sastanak 13. maja

Petković iz Brisela: Pokazali smo konstruktivnost, izneli predloge, naredni sastanak 13. maja

Telegraf pre 10 dana
Kako je rekao sve vreme Beograd insistira na sastancima kako bi se razgovaralo i pronašlo rešenje. Direktor Kancelarije za KiM Petar Petković izjavio je danas da je Beograd nakon sedam sati razgovora u Briselu pokazao konstruktivnost, izneo svoje… »
Počela nova runda dijaloga Srbije i Kosova o zabrani dinara na Kosovu

Počela nova runda dijaloga Srbije i Kosova o zabrani dinara na Kosovu

Radio sto plus pre 10 dana
Trojni sastanak počeo je oko 12.30, preneo je RTS. U delegaciji Srbije su brojni eksperti, a predvodi je direktor Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju Petar Petković. Kosovsku stranu predvodi glavni pregovarač Besnik Bisljimi, a delegaciju EU… »

Vesti dana »